OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hlavní strana » Lyžování - NORSKO

Zimní střediska v Norsku

Moderní lyžování má původ v kraji Telemark v minulém století. Staré skalní malby (Rodoy, Nordland) dokazují, že Norové používali lyže již před 4 000 lety.Výpravné básně se zmiňují od bohu lyžování Ullovi a bohyni lyžování a lovu Skade. Norové byli první, kdo zavedl lyžování v USA, Německu, Švýcarsku atd. Stále více lidí si začalo kupovat lyže a byly zakládány první lyžařské kluby po celé Evropě. Norsko triumfovalo na 1. zimních olympijských hrách v Chamonix 1924. První 4 místa v 50 km závodě obsadili Norové. 

GEILO
Geilo leží 800 m n. m. na půli cesty mezi Oslo a Bergenem. Místo nabízí sjezdovky v 1100 – 1200 m n. m. K dispozici jsou i sjezdovky pro začátečníky. Pro klasické lyžaře je tu 220 km značených tratí, jak v údolí tak na hřebenech.

USTAOSTET
Leží v 1000 m n. m. v krásné prostředí náhorní plošiny Hardangervidda. Od Geilo je vzdálen pouhých 10 km. Vhodné zejména pro klasické lyžování.  

HEMSEDAL
Hemsedal je jedno z nejlepších zimních středisek Skandinávie díky grandiózní přírodě, pěkným horským plateau, čistým řekám, hlubokým údolím i vysokým štítům. Jsou tu sjezdovky různých obtížností, jak pro začátečníky tak třeba pro Světový pohár a 90 km běžeckých tratí. Možnosti lyžařských výletů jsou takřka neomezené. Samozřejmostí jsou lyžařská škola a půjčovna lyží. 

AL
Malá perla mezi Hemsedalem a Geilo, 580 m n. m. se 4 vleky (1 dětský). 7 sjezdovek v celkové délce 10 km. Al je vhodný pro rodiny s malými dětmi. Skipasy lze použít i v Hemsedalu, Golu, Nesbyenu a Geilo bez jakýchkoli příplatků.

BEITOSTOLEN
Beitostolen je středisko s dobrými podmínkami pro klasické lyžování. Díky poloze na okraji Jotunheimenu je Beitostolen výchozím bodem pro výlety do hor. V zimě jsou k dispozici 4 vleky a 140 km běžeckých tratí.

VALDRES
Tajuplné lesy a nekonečné hory. Přátelští lidé a dlouholetá tradice. Místo, kde si užijete upravené tratě na bílých pláních i v lesích nebo vyrazíte na túru po hřebenech.

LILLEHAMMER/HAFJELL
Lillehammer leží v oblasti vhodně pro turistiku s hustou sítí běžeckých tratí. Aktivity jak pro děti tak pro dospělé. Muzea jsou otevřena po celý rok, obchody, restaurace a zábavní podniky nabízí velký výběr. K dispozici jsou olympijská sportoviště a řada dalších aktivit.

SJUSJOEN
Moderní zimní středisko v 850 m n. m. a jen 20 km severovýchodně od olympijského města Lillehammeru. Tato oblast má stabilní vnitrozemní klima a výborné sněhové podmínky po celou zimu. K dispozici je kolem 300 km značených a upravovaných tratí.

NORDSETER
Nordseter je vzdálen od Sjusjoenu cca 7 km a 14 km od Lillehammeru. Leží v 800 m n. m. Je ideálním výchozím bodem pro túry na lyžích. Začíná tu 350 km upravených tratí vedoucích do Pellestovy, Hornsjo, Lillehammeru a Sjusjoenu. K dispozici jsou různé služeb od půjčovny lyží až k lyžařské škole.

SKEIKAMPEN
Skeikampen je vzdálen od Lillehammeru 38 km a leží v údolí Gausdal. Sníh tu je od listopadu do května. V supermoderním středisku je 11 vleků, 19 sjezdovek a přes 200 km upravovaných běžeckých tratí. Skipas je platný i pro střediska Gausdal, Hafjell, Kvitfjell a Peer-Gynt-Skiarena Gala. Děti do 7 let lyžují zdarma.

GALA
Nad údolím Gudbrandsdal leží Gala (tvoří ji 2 hotely, prázdninové chaty, 2 obchody a kavárna s restaurací). Z Gala je fantastický výhled na jezero Gala a dva největší horské masívy Norska – Jorunheimen a Rondane. Několik sjezdovek pro „fajnšmekry“ a asi 200 km skvělých běžeckých tratí. Do Oslo je to 280 km, do olympijského Lillehammeru 75 km. Gala arena organizuje mnoho aktivit a nabízí túry s průvodcem.

RONDANE
Jen málokterá oblast se může měřit s Rondane. Od lehkých tratí až k vysokohorským túrám na lyžích. Síť značených tratí jak v lesích tak na planinách, trať Trollů vede až do Lillehammeru. Lyžovat můžete i po vlastní ose, můžete využít různé sjezdovky nebo na lyžích vyšplhat dvoutisícový vrchol.

OPPDAL
Oppdal leží mezi pohořími Dovrefjell a Trollheimen a je jedním z největších alpských středisek Norska. Tvoří ho 3 části: Vangslia, Hovden a Stolen, které jsou vzájemně propojeny sjezdovkami. Nejdelší sjezdovka má 5,5 km.

TRYSIL
Nejoblíbenější alpské středisko Norska – Trysil leží severovýchodně od Oslo v blízkosti švédských hranic. Nabízí 72 km sjezdovek, 24 vleků a 90 km běžeckých tratí. Jezdí sem známé osobnosti jako Michael Schumacher nebo Bjorn Daehlie, kteří zde mají své chaty. Velká nabídka dalších aktivit: psí spřežení, lyžařská škola, snowboarding, obchody a aktivity pro děti.

RAULAND
Při úpatí Hardangerviddy leží Rauland, oblast v Telemarku nejbohatší na sníh. 2 metry sněhu jsou tu zcela běžná věc. Rauland nabízí 2 lyžařská střediska, která spojuje skibus. Sjezdovky jsou vhodné pro celou rodinu a pro klasické lyžaře je tu připraveno na 200 km tratí.

GAUSTABLIKK
Vestfjorddal se jmenuje údolí, které se rozprostírá západně od jezera Tinnsjo. V jižní části údolí leží 1883 m vysoký Gaustatoppen – nejvyšší hora Telemarku známá skvělým výhledem do okolí. Za jasných dnů je vidět do vzdálenosti až 200 km. Gaustalblikk má 80 km tratí  v délce od 2 do 23 km, které lze jakkoliv kombinovat. Lyžařské středisko Gaustablikk je relativně malé s 9 sjezdovkami mezi 900 a 2200 m. Sněhové podmínky upravují sněhová děla.

HOVDEN
Tradiční lyžařské středisko v údolí Setesdal, 800 m n. m. 200 km severně od Kristiansandu. Jedno z nejjižnějších lyžařských středisek v Norsku, rychle a lehce dostupné, zároveň s výbornými sněhovými podmínkami. Sezóna trvá od listopadu do května. Kapacita vleků je 16.000 osob za hodinu. Jsou tu 3 sedačkové lanovky, 3 vleky a osvětlená sjezdovka. Pro „klasiky“ tu je 85-135 km běžeckých tratí v lesích i v horském terénu, z toho 5,5 km osvětlené dráhy. V lázních pak máte možnost odpočinout si po náročném lyžařském dnu a to jak ve venkovním tak v krytém bazénu (v obou 30 oC).

NARVIK
Narvik Vám může nabídnout to, co žádné jiné zimní středisko na celém světě: sjezdovky z nichž shlížíte dolů na moře nebo lyžovat za půlnočního slunce.

Touláček.com

Pojeďte s námi na dovolenou!


Rezervujte teď, plaťte během pobytu!
Zrušení rezervace ZDARMA u většiny pokojů

Madeira

nádherný květinový ostrov
Nabídka více než 180 hotelů vyhledaných v destinaci Madeira zde...

Kontakt

250794806

Oblíbené odkazy

  Světová velkoměsta

Londýn Velká Británie hotelů Londýn
1.099 možností ubytování
Paříž Paříž
1.576 možností ubytování »
Milán Itálie hotelů Milán
435 možností ubytování »
Barcelona Španělsko hotelů Barcelona
1.002 možností ubytování »
Budapest Maďarsko hotelů Budapešť
540 možností ubytování »
Řím Itálie hotelů Řím
1.762 možností ubytování »
New York New York
406 možností ubytování »
Vídeň Vídeň
536 možností ubytování »
Peking Peking
472 možností ubytování »
Las Vegas Las Vegas
169 možností ubytování »

Montreal Montreal
194 možností ubytování »
Amsterdam Amsterdam
620 možností ubytování »
Luxembourg

Luxembourg
63 možností ubytování » Nejčastěji hledáte

Německo
od CZK 443
Česká republika
od CZK 290
Všechny nabídky Velká Británie
Rakousko
od CZK 618
Itálie
od CZK 353
Francie
od CZK 442
Velká Británie
od CZK 552
Všechny nabídky Velká Británie 
Slovensko
od CZK 366
Všechny nabídky na Slovensku 
Maďarsko
od CZK 303
 
USA USA
od CZK 296
 
Španělsko
od CZK 158
 
Spojené arabské emiráty Arabské Emiráty
od CZK 543 »
 
Nový Zéland
od CZK 548 »
Zobrazit všechny nabídky  Všechny nabídky

Bali - Indonesie Bali  - Indonesie Všechny nabídky Bali
Thajsko Thajsko Všechny nabídky Thajsko
Maledivy Maledivy Všechny nabídky Maledivy
Vanuatu Vanuatu Všechny nabídky Vanuatu
Isla Margarita Isla Margarita Všechny nabídky Isla Margarita
Kena Keňa Všechny nabídky Keňa
Vietnam Vietnam Všechny nabídkyVietnam
Srí Lanka (Cejlon) Srí Lanka (Cejlon) Všechny nabídky Srí Lanka
Venezuela Venezuela Všechny nabídky Venezuela
Všechny nabídky Filipíny Filipíny Všechny nabídky Filipíny
Dominikánská republika Dominikánská r. Všechny nabídky Dominikánská republika
Jamajka Jamajka Všechny nabídky Jamajka
ZANZIBAR Zanzibar Všechny nabídky Zanzibar
Kapverdské ostrovy Kapverdy Všechny nabídky Kapverdy
Mexiko Mexiko Všechny nabídky Mexiko
Madagaskar Madagaskar Všechny nabídky Madagaskar
Zobrazit všechny nabídky   Všechny nabídky