Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

Zájezdy a dovolená Havaj 

Aloha! Pozdrav z Havaje

LONELY PLANET: 

Do češtiny se dostala „havaj“ jako synonymum pohody. Na opravdové Havaji není těžké zjistit, proč tomu tak je. Stačí se podívat na překrásné pláže, pestrobarevné korálové útesy a vulkány, které vábí dobrodružné povahy.

Obrázky havajských ostrovů rozesetých v kobaltově modrém oceánu jsou úchvatné samy o sobě, není třeba je halit do hávu turistické brožurky. Havaj je jedním z nejsnáze dostupných tropických rájů, byť není zrovna z nejlevnějších.

Všechno se tady odehrává venku – surfování, plavání, rybaření nebo třeba víkendové pikniky s přáteli. Ať už sníte o plavání v jezírku pod vodopádem nebo o lenošení na zlatavých plážích, tady se vám sen splní.

Na pláži se můžete učit také surfovat a ovládnout starobylý havajský sport „klouzání po vlnách“. Pak šnorchlujte nebo se potápějte, projeďte se na kajaku, prolézejte tunely vyhloubené v lávě, cválejte na koních po horských stezkách nebo se svezte na lanovce mlžným lesem.

Můžete se vydat též hlouběji do nitra Havaje, přes pradávné lávové řeky, vzhůru k rozeklaným vulkanickým vrcholům podél proděravěných mořských útesů. A každý den si užívat fantastické východy a západy slunce. 

Americké souostroví v Polynésii, Havajské ostrovy, nabízí k odpočinku moře i hory, rušná města i rozhlehlé národní parky. Dovolená na Havaji znamená horký bílý písek pláží i studený sníh na vrcholcích nejvyšších kopců, takže se můžete ráno koupat a odpoledne stavět sněhuláka. Na Havaji můžete zažít všechno, kromě nudy. Havaj je synonymem nekonečné pohody i pro ty, co na tento polynéský ostrov nikdy nezavítali. Dovolená na Havajských ostrovech je splněným snem pro milovníky exotických pláží a šnorchlování, ochránce přírody, pozorovatele velryb, vulkanology, amatérské astronomy i vyznavače adrenalinových zážitků. Vyberte si zájezd na Havaj, na kterýkoliv z větších ostrovů a budete určitě nadšení rozmanitostí přírodních krás, chutěmi a vůněmi místní kuchyně nebo romantickou plavbou kolem ostrova. Usměvaví ostrované si vás budou hýčkat a už první koktejl smaže vrásky z vaší tváře. Krásné a slunečné počasí je většinu roku samozřejmostí, pokud se na Havaj nevydáte zrovna v období dešťů, ale i mimosezonní dovolená na Havaji má své kouzlo. Vyberte si zájezd podle vašich představ a hurá na Havaj.

HAVAJSKÝ TANEC HULA HULA NA PLÁŽI

Pro ctitele domorodých tradic a kultur

Tradiční tanec Tanec hula hula je nejen symbolem Havajských ostrovů, ale především představuje kulturní dědictví celé Polynésie. , samojský tanec s ohnivým nožem a spousta příjemné havajské hudby vás čekají na originální show, kterou zažijete jen na Havaji. V divokém víření bubnů roztančí polonazí Polynésané i vaše nohy, zvláště po druhém koktejlu Mai Tai. Poznejte historii Havaje, příběh krále Kamehameha I., který sjednotil v roce 1810 Havajské ostrovy do jednoho královského království. návštěvy historických lokalit jako například Pearl Harbor. Kráter Haleakala byl posvátným místem domorodých obyvatel.

Více

Pro rodiny s dětmi

Havaj je místem pro ideální rodinnou dovolenou. Nejrůznější atrakce a zábavní parky, úžasný podmořský život, ananasová plantáž, pozorování velryb či delfínů. Starší děti budou jistě nadšení ze šnorchlování, prohlídky vnitřku bitevní lodi v Pearl Harbor, vulkánů i deštného pralesa.

Děti od 8 let si mohou vyzkoušet potápění s instruktorem.

Každý den může být jiný a pořád bude se na co těšit.

Více

Pro vyznavače adrenalinových zážitků

Přelety helikoptérou nad sopkou nebo vodopády, noční potápění s rejnoky? Můžete vyzkoušet safari v drsné přírodě, skoky volným pádem, surfování na 10 metrových vlnách. Potápění se žraloky, vodní skútr, parasailing a paragliding.

Více

OSTROVY

Máte v plánu vyrazit na Havajské ostrovy, ale nemáte ponětí, kde začít? Váháte, jestli vybrat jeden z ostrovů, nebo obrazit všechny?

Ať už na Havaji vyrazíte kamkoliv, čekají vás fantastické pláže, přátelské tváře, dobré jídlo. Ale každý ostrov má své specifické kouzlo. O´ahu je nabitý energií, Maui je tím nejlepším pro plážové povaleče, Kaua´i uchvátí tyčícími se útesy na břehu moře, nejmladší Big Island zase ohromí krajinou vytvořenou vulkanickou činností. Uniknout před ruchem běžných dnů můžete i na Lana´i nebo Moloka´i. Jestliže hledáte ráj, na Havaji ho najdete. Stačí jen mít oči otevřené. LONELY PLANET

HONOLULU

Velký ostrov Hawaii

Big Island – nejlepší pro pěší turistiku a divočinu    lONELY pLANET                    

Najdete tu nejaktivnější vulkán na světě Kilauea, což je splněný sen pro všechny turisty: smaragdové údolí, blyštivé vodopády, láva razící si cestu k deštnému pralesu a pár vznešených vrcholů okolo. To jsou úžasné kulisy, které se vám navždy zaryjí do paměti. Kromě toho tu můžete pozorovat delfíny, mořské želvy či korálové útesy obsypané zářivě barevnými rybami. A v zimě vás ohromí show keporkaků.

Hlavním městem je Honolulu na ostrově Oahu, kde je také slavná pláž Waikiki.

Hawaii (Velký ostrov) – aktivní vulkány, mlžný les a čtyřtisícovka Mauna Kea. Havaj (anglicky Hawaiʻi, také Island of Hawaiʻi)[1] je největší z osmi hlavních Havajských ostrovů, Je to ostrov největší a jeho sopky jsou nejmohutnější. Největší z ostrovů, nazývaný „Ostrov orchidejí“.   lávová pole, černé pláže.

Havaj, který se také jmenuje Velký ostrov, je možná nejznámější díky své sopečné skalnaté krajině připomínající měsíc a může se pochlubit také několika plážemi s bílým pískem, které se těší velké oblibě, včetně fotografického skvostu – pláže s černým pískem Punalu’u.

Více

Ostrov Oʻahu

O´ahu – nejlepší pro pláže, jídlo a kulturu

Na O´ahu leží největší havajské město Honolulu. Narodil se tu Barack Obama a natáčel se tu seriál Ztraceni. O´ahu je místo našlapané lidmi, ale kromě toho jsou tu i kilometry pláží a lesů na dosah ruky od muzeí a historických památek v Honolulu. A jestliže nemáte na práci nic jiného, běžte se na O´ahu najíst. A pak si dejte nášup – právě tady najdete výjimečné lahůdky, jak na farmářských trzích, tak ve špičkových restauracích havajských hvězdných šéfkuchařů, ale i v obyčejných „jídelnách na kolečkách“ (food trucky) v ulicích.

Oahu: Želví kaňon: šnorchlování a tanec hula

Do skupiny osmi hlavních Havajských ostrovů patří Havaj, Maui, Oʻahu, Kauaʻi, Molokaʻi, Lānaʻi, Niʻihau a Kahoʻolawe. Oʻahu je nejoblíbenější, protože má vše od nočních klubů a restaurací světové úrovně až po písečné pláže a malebná surfařská města. Navíc na něm najdete memoriál a přístav Pearl Harbor. Rušná Waikiki nabízí pás letovisek perfektních pro rodiny, skupiny přátel i páry. 

Oahu (Ostrov setkání) – Waikiki beach, Honolulu, Pearl Harbor, severní surfařské pobřež ....

Na O´ahu leží největší havajské město Honolulu. Narodil se tu Barack Obama a natáčel se tu seriál Ztraceni. 

Více

KAUAI

Ostrov Kauaʻi

Kaua´i – nejlepší pro pláže a životní styl

Na Kaua´i můžete surfovat a užívat si pohodový životní styl, který tady má příjemné, pomalé tempo. Právě na zdejší severní pobřeží přijíždí spousta lidí, aby nasála atmosféru a nakonec tady i zůstala, aby se vzdálila stresu všedních dnů. Na jižním pobřeží si užijete spoustu nádherných dnů na pláži jako vystřižených z obrázkových časopisů nebo až kýčovitých pohlednic. 

Navštivte Kauai, ostrov, kde se točil Jurský park i Avatar. Ideální místo pro milovníky výletů exotickými deštnými pralesy, treky v horách nebo po pobřeží. Koupání i šnorchlování.
Ostrov zahrad se stovkami vodopádů, jedinečnými rostlinami a botanickými zahradami.
Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“. Památník prvního vylodění mořeplavce Jamese Cooka.
Opuštěné pláže, splavné řeky a botanické zahrady.

Více

MOLOKAI

Ostrov Molokai

Moloka´i – nejlepší pro kulturu, historii a dobrodružství

Tento ostrov je „opravdu havajský“, více než polovina zdejších lidí má domorodý původ. Místní upřednostňují ochranu země a kultury před důrazem na turismus. Tady tak asi nejvíce vynikne havajský přístup „aloha“ – slovo vyjadřující cit, lásku, mír, soucit, slitování, ale i ahoj a na shledanou. Pokud se na Havaji všude cítíte vítáni, tady je to ještě výraznější.

Najdete zde kempy, vnitřní a venkovní sprchy, stejně jako zařízení na piknik a toalety. Co nenajdete, je velký pěší provoz. Je zde dostatek místa, kde si můžete vychutnat krásný výhled na  Oʻahu .

Vstoupit na Molokaʻi znamená vrátit se v čase. Molokai, místo, kde si užijete havajskou kulturu.  je domovem nejvyšších mořských útesů na světě a nejdelšího souvislého lemovaného útesu. Molokaʻi zůstává věrný svým ostrovním kořenům, přičemž vysoké procento jeho populace má původní havajské předky, kteří si i nadále zachovávají svůj venkovský životní styl díky své lásce k zemi. Ať už vás průvodce povede podél útesů vedoucích do národního historického parku Kalaupapa nebo objevíte pláž Pāpōhaku , jednu z největších pláží s bílým pískem na Havaji , Molokaʻi je skutečně ostrovem outdoorových dobrodružství, kde Hawaiʻi minulost ožívá! Prohlédněte si regiony Molokaʻi sami. Molokaʻi je také domovem nejdelšího souvislého lemovaného útesu Hawaiʻi , dlouhého 28 mil. Přírodní „prstové“ korály a kamenité korály, harbor honu (chráněné chráněný zelené mořské želvy), tuleni havajští a vířící duha útesových ryb, díky nimž je fantastické šnorchlování a potápění

Více

MAUI

Ostrov Maui

Maui – nejlepší pro pláže a pěší túry

Slunce a surfování, to je heslo dne na Maui díky jeho proslulým písečným plážím. Na Maui najdete vhodnou pláž, ať už jste v jakémkoli rozpoložení – jsou tu Mekky kiteboardingu, útesy jako stvořené pro šnorchlování, jsou tu i skryté klenoty a také spousta těch nejvytříbenějších vln pro surfování, jaké se dají na této planetě najít. Anebo se také můžete na horkém písku jen natáhnout a sledovat horizont, jestli se neobjeví delfíni či velryby.

Když vás pláže omrzí, můžete se vydat za dobrodružstvím do vnitrozemí, projít se okolo dávných vodopádů, objevovat krásy sopečného národního parku i bambusového lesa. A samozřejmě vyšplhat na některé výjimečné vrcholy.

Ostrov Maui je známý jako pacifická perla s písečnými plážemi a luxusními resorty, kam si přepracovaní Američané z pevniny jezdí zalenošit pod slunečník. Ostrov Maui toho nabízí ale mnohem víc. Na vcelku malé ploše se nachází kromě zmíněných pláží také četné vodopády, krátery více či méně neaktivních sopek, divoká pobřeží, stylová hippie městečka nebo zelenozelená džungle. A protože zastoupení turistů upřednostňující pasivní dovolenou na Havaji pořád převažuje nad baťůžkáři, budete na většině pěšinek naprosto sami. Podívejte se na 12 nejlepších míst ostrova Maui, které rozhodně stojí za návštěvu.Vulkán Haleakala a pláže. 

Maui (Ostrov údolí) – Road to Hana, Kahanu Garden - botanickou zahradu s největším starověkým chrámem na Havajských ostrovech, lávové Dragon teeth. Ostrov milovaný pro své světoznámé pláže , posvátné údolí ʻĪao, výhledy na migrující keporkaky  (během zimních měsíců), kuchyni z farmy až na stůl a nádherný východ a západ slunce z Haleakalā .  desítky hotelů a golfová hřiště

Více

LANAI

Ostrov Lanai

Lana´i – nejlepší pro samotáře, historii a pláže

Na Lana´i se budete cítit jako Robinsoni. Jako byste se najednou ocitli na konci světa, izolováni na subtropickém kousku země daleko od ostatních. Od roku 2012 vlastní 98 procent ostrova podnikatel Larry Ellison, zbylá dvě procenta patří státu Havaj. Ellison chce, aby byl ostrov soběstačný, a tak pocit oddělení od zbytku světa bude nejspíš ještě dokonalejší.

Symbolem Lana´i, šestého největšího z osmi havajských ostrovů, je ananas a také se mu přezdívá Ananasový ostrov. A právě na ananasy jste tady kdysi mohli narazit prakticky všude – a odsud pak mířily v průběhu dvacátého století do celého světa. Ty časy už jsou pryč, ale vidět historické plantážnické město Lana´i City má velké kouzlo. Stejně tak jako jediná hlavní pláž na ostrově Hulupo´e Beach.

V zátoce Hulopo´e si užijete plavání, šnorchlování nebo tenis. A Keahiakawelo (Zahrada Bohů) je místem, které potěší milovníky netradičních skalních útvarů, najdete je necelou hodinu cesty od Lanai City, jediného městečka na tomto ostrově. Lanai je tichý a klidný ostrov, ideální pro ty, kteří hledají únik z každodenního shonu. Největší atrakcí je nejspíš Hulopoe Bay VE TVARU PŮLMĚSÍCE, kde můžete plavat s delfíny a pozorovat ryby v průzračně čisté vodě. Pro milovníky golfu je tu skvělé golfové hřiště, kde si můžete zahrát v nádherném přírodním prostředí. Navštivte Lanai a užijte si klidnou dovolenou v ráji na Zemi.

Za zmínku také stojí ostrov Lanai. Ten je oblíbenou destinací bohatých turistů, kteří hledají odpočinek v luxusních ubikacích s možností zahrát si golf. Terénními automobily je pak možné podívat se do divoké přírody..

daleko od turistického ruchu a všedního života. Lanai je nejmenší z obydlených Havajských ostrovů. Najdete tu proslulý kočičí útulek, kde žije více než pět stovek malých šelmiček. Pokud se chcete dívat spíš na velryby a prožít chvíle plné klidu, je tu pláž Polihua nebo cyklistická stezka Munro Trail. 98% ostrova je soukromá

Zatímco šnorchlování je hlavní atrakcí Lana'i, ostrov má tři golfová hřiště, dvě přidružená ke dvěma resortům Four Seasons a jedno bezplatné, devítijamkové hřiště. Bill Gates se oženil na jednom z kurzů Four Seasons.

Více

TOP pláže

Waikiki

Pláž Waikiki, Oahu

Waikiki je nejznámější pláž Havaje přímo v Honolulu. Nabízí výhled na sopku Diamond Head, vodní sporty nebo pozorování podmořského života na lodi se skleněným dnem, možná uvidíte velryby nebo dovádějící delfíny. Rodiny s dětmi tady najdou aktivity na celou dovolenou. Kolem najdete luxusní rezorty a restaurace.

Pláž také hostí mnoho akcí ročně, včetně surfařských soutěží, venkovních vystoupení, hula tance a závodů na kanoích na výložníku. Pláž je místem pro spoustu akcí, protože se neustále něco děje.

Více

Hanalei Bay, Kauai

Hanalei Bay je známá svým neuvěřitelným příbojem a blízkostí nádherného pobřeží Nāpali. Hanalei tvoří ve skutečnosti tři různé pláže – Waioli Beach Park, Hanalei Beach Park a Black Pot Beach. 

Více

Pa'iloa Black Sand Beach

Pa'iloa Beach, Maui

Pa'iloa Black Sand Beach

Pa'iloa Beach se nachází podél Road to Hana ve státním parku Waianapanapa a je přístupná pouze s rezervací. Tato pláž je známá svým černým pískem černými lávovými útesy a naprosto průzračné tyrkysové vodě.

Nádherná pláž Pa'iloa (pláž s černým pískem), zasazená mezi bujnou tropickou zelení a černými lávovými útesy, se může pochlubit legendární kombinací černého oblázku a písku, která prostě nemá nikde jinde na světě obdoby.

Více

Ko Olina Beach

Ko Olina Beach

Ko Olina beach se skládá ze čtyř různých lagun, které jsou ideální pro plavání a šnorchlování. 

Ko Olina je známá rekreační oblast na západě Oahu s několika "high-end" resorty a hotely. Sestává se čtyř krásných uměle vybudovaných lagun chráněných před velkými vlnami a tří přírodních menších lagun. Chcete si dopřát během pobytu na Havaji opravdový luxus, alespoň na pár dní? Pak jste si nemohli vybrat lépe. Rekreační oblast Ko Olina leží ve velmi klidné oblasti a nabízí hned několik rozsáhlých hotelových resortů. 

ideální místo pro rodinnou dovolenou s malými dětmi.

Více

HAWAI

Hanauma Bay, Oahu

zátoka Hanauma, která se nachází rovněž ve městě Honolulu, je domovem řady tropických ryb a dalších mořských živočichů, díky čemuž je ideálním místem pro šnorchlování. 

Více

Pāpōhaku Beach

Pāpōhaku Beach, Oahu

Pláž Pāpōhaku je jedna třímílová plážz největších asi 3 míle dloudá havajských
pláží s bílým pískem, nejdelších – a nejprázdnějších, méně navštěvovaných . si tři míle dlouhá a 100 metrů široká.. Najdete zde kempy, vnitřní a venkovní sprchy, stejně jako zařízení na piknik a toalety. Co nenajdete, je velký pěší provoz. Je zde dostatek místa, kde si můžete vychutnat krásný výhled na  Oʻahu.

Molokai je skvělým místem, kam jít, pokud chcete mít nejlepší šanci užívat si písek pro sebe

Víc

TOP zajímavosti

HALEAKALA

Národní park Haleakalā

dům Slunce. pojmenovaný podle sopky Haleakalā. Kráter Haleakala byl posvátným místem domorodých obyvatel.

na ostrově Maui vyzkouší vaši kondici i schopnost obdivovat krásy zdejší přírody. Kvůli křehkým ekosystémům je možné chodit výhradně po značených stezkách, kterých je tu téměř 50 km. Zavedou vás na vrchol sopky Haleakalā ve výšce 3055 m, kde můžete sledovat úžasný východ slunce,

do škvárové pouště, k sopečným kráterům i kaskádovým vodopádům u pobřeží.

Přírodní zázrak je endemit Stříbrný meč Haleakala silversword. Stříbrná koule tvořená desítkami špičatých listů roste desítky let, načež během pouhých pár týdnů rozkvete a následně uhyne

Hawaii Volcanoes N.P. – nejaktivnější vulkány na světě (žhavá láva se vlévá do moře a tím se ostrov neustále zvětšuje),

Více

ŽELVÍ KAŃON

Želví kaňon

Turtle Canyon na ostrově Oahu, to je šnorchlování, plavání a poznávání. Zažijte kouzelný podmořský svět mořských želv. Tento útes je známý množstvím havajských zelených mořských želv, které si sem chodí čistit krunýře od okolních útesových ryb. Ponořte se se šnorchlem a prohlédněte si podmořské korálové jeskyně a úchvatné mořské živočichy.

Více

DIAMOND HEAD

Honolulu's World War II Sites

Je snadné zachytit přírodní krásy Havaje a nezapomenutelnou krajinu, ale je to také velmi historické místo plné vzdělávacích příležitostí pro rodiny s dětmi. Chcete-li, aby se vaše rodinná dovolená na Havaji trochu více vzdělávala, plánujte navštívit některá místa z druhé světové války v Honolulu. Památník USS Arizona v Pearl Harboru je hlavní atrakcí, stejně jako USS Bowfin Submarine Museum & Park a USS Missouri Memorial.

Více

KALAUPAPA

N

 Pu'uhonua o Hōnaunau NHP

Národní park historických tradic specifických pro toto wahi pana (posvátné místo).  

vypráví o cestě životem nebo smrtí havajského válečníka, který zoufale hledá útočiště v Puʻuhonua o Hōnaunau. Tuto duchovní svatyni, dnes připomínanou jako Národní historický park Puʻuhonua o Hōnaunau, chránil Lono, Bůh života. Dnes puʻuhonua nadále slouží jako útočiště pro všechny národy v našem moderním světě.

 Zde se zachování tradic Makahiki stalo důležitým způsobem, jakým si místní komunity připomínají plynutí času a oslavují moudrost předků. 

Více

KALAUPAPA

Kalaupapa:

poloostrov malomocných na Havaji

uchoval vzpomínky a zážitky lidí, kteří sem byli násilně posláni.. Kalaupapa je nádherný kus země o rozloze patnácti kilometrů čtverečních. Bohužel je prolnut trpkou historií, jelikož je zde od roku 1865 kolonie lidí postižených leprou a v současnosti zde žije ještě necelých dvacet lidí s touto chorobou. 


Poloostrov Kalaupapa je jedním z nejkrásnějších a nejmagičtějších míst, která naleznete na Havajských ostrovech. Nachází se na ostrově Molokai a dostat se tam dá pouze sestupem po největších útesech světa, letecky anebo lodní dopravou.

e tady několik opuštěných domků, které kdysi patřily zde žijícím postiženým lidem.

Strmé útesy kolem Pali Trail oddělují poloostrov od zbytku ostrova, což zdůrazňuje, proč byla Kalaupapa původně vybrána jako místo k izolaci lidí s Hansenovou chorobou. Tato stezka byla postavena na konci 19. století, aby do osady přivezla poštu, dobytek a zásoby.

Více

JEZÍRKA

Jezírka Ohe’o Gulch

část národního parku Haleakala, jsou nejoblíbenější atrakcí na východním Maui. Sedm posvátných bazénů. Zelené a rozmanité 'Ohe'o Gulch je idylické údolí hluboko zaříznuté po nesčetná tisíciletí stejně idylickým proudem deštného pralesa. Potok je na svém toku pravidelně přerušován kaskádovými vodopády a ponornými jezírky, dokud se vlévá do temně modrého havajského oceánu podél členitého pobřeží Kipahulu. Nachází se zde nejméně 7 jezírek, v nichž voda protéká z jednoho jezírka do dalšího. Jezírka mohou být  přístupná pro plavání, v BLÍZKOSTI JSOU TURISTICKÉ S

D

Více

MAUNA KEA

Sopka Mauna Kea

Při pozorování západu slunce z nejvyšší sopky Havajských ostrovů Mauna Kea budeme mít celý svět jako na dlani.

Neaktivní štítová sopka ležící na ostrově Big Island se tyčí do výšky 4205 m. Ovšem zasahuje ještě 6000 m pod mořskou hladinu, tj. její kompletní výška je 10 205 m, což z ní dělá nejvyšší horu světa! Na tuto impozantní sopku můžete také vylézt, většina turistů přijíždí k návštěvnickému centru a odtamtud se vydává pěšky. Můžete si vybrat mezi hlavními dvěma treky - Mauna Kea Summit Trail (minimálně 8 hodin) či kratší trek k Lake Waiau.

Nejvyšší hora souostroví i celého světa (s částí pod hladinou) – sopka Mauna Kea (4205 m) – jízda pod vrchol, dle možností pokus o výstup.

Více

na pali coast

Na Pali Coast

Fascinující pobřeží Nāpali, které se rozkládá v délce necelých 30 km podél severního pobřeží Kauai, je podmanivým místem s mimořádnou přírodní krásou.

Spatříte zde dechberoucí smaragdově zbarvené útesy tyčící se nad Tichým oceánem. Jsou zde překrásné pláže, jeskyně i vodopády. Ideální pohled na Nāpali se rozvine především pak ze vzduchu či z moře. Můžete využít výletní lodě či tour na kajaku s průvodcem.

ento státní park nabízí 11 kilometrovou stezku Kalalau pro zkušené turisty a také výlety lodí a vrtulníků pro rodiny s dětmi. V parku jsou k dispozici kempy, kde můžete prozkoumat vodopády a údolí Kalalau s epickými výhledy na oceán z vysokých útesů, které se tyčí 4 000 stop nad oceánem.

Více

WAIMEA CANYON

Waimea Canyon State Park

Státní park Waimea Canyon na ostrově Kauai má výhled na jeden z malebných pokladů celého souostroví – hlubokou barevnou soutěsku kaňonu Waimea. V parku si můžete užít pohled z vyhlídek na kaňon, vyhlídky na ostrov Niihau, vodopády, časté duhy, piknik v divočině a mnoho turistických stezek. Přilehlé lesní rezervace jsou domovem divokých prasat a koz. Waimea Canyon bývá označován za Grand Canyon Pacifiku!

Více

Pearl Harbor

Pearl Harbor

 Je neděle ráno 7. prosince 1941 a Důsledkem tohoto útoku byl vstup USA do druhé světové války .

National Memorial je památník připomínající jeden z nejdůležitějších okamžiků historie Spojených států, útok na Pearl Harbor a vstup USA do druhé světové války. Silné emoce a příběhy válečných hrdinů dodnes berou dech. Pro obrovský zájem návštěvníků z celého světa je nutné si do památníku rezervovat vstup předem.

západní straně Honolulu se nachází Pearl Harbor s památníkem USS Arizona věnovaným obětem útoku japonských vojsk během druhé světové války.

Památník ctí 16 milionů, kteří sloužili v ozbrojených silách USA během druhé světové války,

Japonské přepadení přístavu Pearl Harbor zahájilo jeden z největších válečných konfliktů moderního světa

Místo ukryté v jedné z mnoha zátok na ostrově Oahu je symbolem účasti USA ve 2. světové válce. V roce 1941 provedlo Japonsko úder na Pearl Harbor s cílem vyřadit americké tichomořské loďstvo. Důsledkem operace nicméně byl vstup Spojených států do 2. světové války. Bez nadsázky se tak dá říci, že se zde psaly dějiny. Dnes v Pearl Harbor existuje muzeum a památník připomínající tuto zlomovou událost. Prohlédnout si můžete i válečné lodě.

Více


Národní park Havajské sopky

Národní park Hawai‘i Volcanoes chrání některé z nejunikátnějších geologických, biologických a nejcennějších kulturních krajin na světě. Park se rozprostírá od hladiny moře a zahrnuje vrcholy dvou nejaktivnějších sopek světa - Kīlauea a Mauna Loa - a je vyhlášenou mezinárodní biosférickou rezervací a od roku 1987 také památkou světového dědictví UNESCO. Rozhodně si nenechte ujít stezku Devastation Trail!

V národním parku národním parku Hawai'i Volcanoes Havajské vulkány na ostrově Havaj se nachází dva velmi aktivní vulkány – Mauna Loa a Kilauea, dvě nejaktivnější sopky na Zemi. V parku je možné vidět vulkanické procesy, tropické deštné lesy a aridní lávové pole. Žije zde mnoho vzácných živočišných a rostlinných druhů a sopečná aktivita má velký vliv na zdejší jedinečnou krajinu. Park má ale jiný účel: chránit tradiční havajskou kulturu. To proto, že krajina parku a rostliny a zvířata, která tam žijí, jsou posvátné pro původní obyvatele Havaje, kteří na ostrovech žili asi 1600 let. Takže ochrana parků také pomáhá zachovat tradiční postupy a přesvědčení. 

Více

KAHANU

Kahanu Garden

Národní park a botanická zahrada s největším starověkým chrámem na. Havajských ostrovech,

Více

Kávová farma v Kona

Kávová farma v Kona

jedna z nejdražších káv planety je z Kony na Big Island. Právě tam na svahu vulkánu dozrávají zrna specifické chuti. Za její nejvyšší kvalitou a jedinečnou chuťí stojí tradice ručně sbíraných dostatečně zralých kávových zrn i podmínky, ve kterých vyrůstá. Nadmořská výška, déšť i sluneční svit ve správný čas, sopečná půda bohatá na minerály.

Více

DOLE PLATATION

Státní park divočiny na pobřeží Pali

Okouzlující pobřeží Na Pali Coast je jedním z nejkrásnějších a nejbarevnějších na světě. Najdete tady i několik proslulých pláží, které se objevily ve známých filmech.

Pobřeží Nāpali je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších pobřeží na světě. Velmi zvláštní místo. Palí, neboli útesy, poskytují drsnou majestátnost hlubokých úzkých údolí končících náhle u moře. Vodopády a rychle tekoucí potoky i nadále protínají tato úzká údolí, zatímco moře u jejich ústí vyřezává útesy. Na dně údolí, kde kdysi Havajané žili a pěstovali taro, lze dodnes nalézt rozsáhlé terasy obezděné kamennými zdí.

Rodiny, které plánují navštívit Kauai, mohou snadno naplánovat svoji dovolenou v okolí krásného divočinského parku na pobřeží Pali. Tento státní park nabízí 11 kilometrovou stezku Kalalau pro zkušené turisty a také výlety lodí a vrtulníků pro rodiny s dětmi. V parku jsou k dispozici kempy, kde můžete prozkoumat vodopády a údolí Kalalau s epickými výhledy na oceán z vysokých útesů, které se tyčí 4 000 stop nad oceánem.

Od roku 1980 Capt Andy's bere hosty na naše skvěle přátelské výlety lodí po Kauai podél nádherného pobřeží Na Pali . Se zkušeným kapitánem a posádkou prozkoumáte nejúžasnější pobřeží Havaje a kocháte se majestátními výhledy, které nikde jinde nenajdete . Šnorchlujte s vyškolenými průvodci, dopřejte si dobré jídlo při západu slunce nebo vstup a výstup z mořské jeskyně, a to vše při přiblížení se k delfínům, želvám, velrybám a tropickým rybám. 

V havajštině Nā Pali znamená „vysoké útesy“ a název nemůže být výstižnější. Strmá a rozeklaná zelená úbočí kopců padají do zpěněných vod Tichého oceánu až z výšky 1 000 metrů, což z nich podle některých měřítek činí druhé nejvyšší mořské útesy světa hned po sousedním ostrově Molokai, který se pyšní těmi nejvyššími.

Extrémně členité pobřeží strmých svahů, roklin a skalisek vytváří neuvěřitelné scenérie, ale také znemožňuje za rozumné náklady dostavit okružní silnici kolem ostrova. Právě kvůli pobřeží Nāpali nevede silnice okolo celého Kauai, což umocní pocit bytí zcela mimo civilizaci. 

Celá oblast přírodního parku Nā Pali je doslova rájem pro turisty se stovkami kilometrů značených tras. Některé z nich jsou krátké a vedou jen od silnice ve vysokých nadmořských výškách na kopce a další vyhlídky, jiné cesty přímo na pobřeží jsou delší a jejich projití může trvat i několik dní.

Vyrazit můžete na kratší túry z horské silnice ve výškách okolo 1 000 m n. m. a užít si nádherné výhledy shora, anebo se vypravit na treky podél pobřeží, na které se můžete vypravit na pár hodin i pár dní.

Nā Pali Coast se pyšní nádhernými plážemi s božskými sceneriemi,

Více

JEZÍRKA

J

nnnnn
Více

TOP ZÁŽITKY

DIAMOND HEAD

Diamond Head

Diamond Head (Diamantová hlava) je vyhaslá sopka na ostrově Oahu. Tento tufový prstenec tvoří charakteristickou dominantu havajského hlavního města Honolulu

Tato vyhaslá sopka o výšce 232 m je dominantou města Honolulu. Pro ty, kteří se k sopce chtějí dostat blíže a užít si dechberoucí výhled, jsou k dispozici různé treky. Stezka na vrchol Leʻahi, jak zní havajský název pro tuto sopku, byla postavena v roce 1908 jako součást pobřežního obranného systému Oahu. Na vrcholu uvidíte bunkry na okraji kráteru a navigační maják postavený v roce 1917. Z parkoviště měří každá cesta 1,3 km a celý okruh vám zabere tak cca 2 hodiny, na cestě jsou totiž strmé schody, stejně jako úzký tunel. Cesta tak může být na některých částech náročná. V zimních měsících můžete z vyhlídky na oceán dokonce pozorovat velryby..

Více

DOLE PLATATION

Dole Pineapple Plantation

Plantation Dole, původně provozovaný jako ovocný stánek od roku 1950, byl otevřen pro veřejnost jako havajská „Pineapple Experience“ v roce 1989. Dnes je Dole plantáž na ostrově Oahu jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Kdo by se nechtěl podívat na proces pěstování tohoto tropického ovoce, ochutnat či si jeden „exemplář“ rovnou odnést s sebou. Jedná se o zážitek pro celou rodinu, můžete se svézt vlakem Pineapple Express nebo si projítLabyrint Pineapple Garden Maze. Je zde také obchod a restaurace, která nabízí veškeré ananasové pokrmy. V roce 2008 bylo obrovské bludiště Pineapple Garden Maze v dokonce prohlášeno za největší bludiště na světě!

Plantáž Dole poskytuje příjemné aktivity pro celou rodinu, včetně výletu vlakem Pineapple Express, 

obří Pineapple Garden Maze v Dole Plantation prohlášeno za největší bludiště na světě. Bludiště se rozprostírá přes tři akry a zahrnuje téměř dvě a půl míle cest vytvořených ze 14 000 barevných havajských rostlin. 

Více

SURFING

sURFINF
  • Surfing – přestože surfaře můžete potkat na všech ostrovech, centrem surfingu je pravděpodobně Oahu, kde se také konají světová klání. Dobou, kdy jsou vlny nejideálnější, je především listopad a prosinec. Pokud jste úplný začátečník, nemusíte se obávat, najdete zde mnoho škol pro surfaře. Pre začínajúcich surferov je to ideálne miesto, ktoré ponúka množstvo požičovní a škôl surfingu. Naučiť sa surfovať je tu naozaj ľahké, hodiny surfingu začínajú na pláži a neskôr sa presunú na vlny oceánu, kde sa behom pár hodín dokážete postaviť na dosku surfu. 
  • Sport surfování vymysleli již starověcí Havajané.
  •  Vlny na severu ostrova mohou v zimě dosahovat až 10 metrů! To je důvod proč Havaj v prosinci hostí světový šampionát v surfování. Vlna Banzai Pipeline je nejslavnější vlna na světě, která se nachází na legendárním severním břehu Oahu.
  • Na Havajských ostrovech se naučí surfovat každý!
  • ve Waimea Bay pořádá nejprestižnější světová soutěž v surfování na velkých vlnách
  • Surfaři na Havaji dokážou pokořit i patnáctimetrovou vlnu, která přijde jen jednou za několik let.

  • Severné pobrežie, lokálne nazývané tiež Mecca surfingu

Více

AGROTURISTIKA

Helikoptéra

 vrtulník může na Havaji sloužit jako přepravní prostředek mezi jednotlivými ostrovy, ale stejně tak k vyhlídkovému letu a přeletu například nad přírodními krásami Kauai, nad Volcanoes National park na Big Island. Proleťte se nad nejkrásnější krajinou světa během této luxusní letecké prohlídky. Prolétněte kaňonem Waimea, podél pobřeží Na Pali a kolem hučících vodopádů.

Více

ŠKOLA SMYKU

Ironman

  • Iron Man, Big Island – zažít tento světově proslulý každoroční závod, ať už jako účastník či „pouhý“ divák, je zkrátka zážitek. 

Více

JACHTA

Trek Nā Pali Coast

Treky v horách

Vypravte se do výšin na různě náročné trasy v Kokee State Park, který představuje vrchní partie pobřeží Na Pali. Většina z nich startuje u parkovišť podél jediné oficiální asfaltové silnice v parku a vedou typicky hustou vegetací do kopců, z nichž se naskytnou překrásné výhledy na celé pobřeží. 

Treky většinou měří od cca 3 do 12 km a obvykle je nutné se vracet stejnou cestou zpět. Většina z nich se řadí mezi středně náročné a zvládnou je i méně trénovaní turisté za předpokladu kvalitní obuvi.

Treky po pobřeží

Ze zcela jiné perspektivy se pobřeží Na Pali předvede při túrách přímo podél moře. Dramatické scenérie burácejícího moře doplňují osamocené pláže jako vystřižené z filmů o trosečnících a strmé svahy šplhající do kilometrových výšek nad vámi, po jejichž úbočích se vinou křivolaké stezky.

Po pobřeží vede jeden hlavní trek zvaný Kalalau Trail, na němž můžete strávit pár hodin i pár dní. 

„Na Pali“ znamená v havajštině „útesy“ nebo „mnoho útesů“. Extrémně členité pobřeží strmých svahů, roklin a skalisek je rájem pěší turistiky.

Cílem treku, který se nazývá Kalalau trail je pak Kalalau Valley, místo, kde po mnoho staletí žili již dávní Havajané,

 dnes lidé z celého světa přijíždějí na pěší túru do údolí Kalalau Víte, že je Kalalau Trail považován za nejkrásnější trek v celém Pacifiku? Víte, že bývá považován za nejnáročnější trek v USA

Celá oblast přírodního parku Nā Pali je doslova rájem pro turisty se stovkami kilometrů značených tras. Některé z nich jsou krátké a vedou jen od silnice ve vysokých nadmořských výškách na kopce a další vyhlídky, jiné cesty přímo na pobřeží jsou delší a jejich projití může trvat i několik dní.

Vyrazit můžete na kratší túry z horské silnice ve výškách okolo 1 000 m n. m. a užít si nádherné výhledy shora, anebo se vypravit na treky podél pobřeží, na které se můžete vypravit na pár hodin i pár dn

Více

Šnorchlování

Kráter Molokini (Nedaleko hotely)

Dalším neuvěřitelným cílem pro vaši rodinnou dovolenou na Havaji je kráter Molokini, který je známý svými epickými šnorchlovacími a potápěčskými výlety. Molokini je sopečný kráter ve tvaru půlměsíce, který je částečně ponořen v oceánu a je domovem stovek druhů tropických ryb. Je to ideální místo, kde můžete přivést starší děti, které milují vodu a které jsou připraveny na celoživotní dobrodružství. Kráter se nachází kousek od pobřeží Maui, kde najdete spoustu letovisek vhodných pro rodiny, aby se vaše domácí základna. Samotný kráter však má izolovaný a magický pocit, s čistou vodou, kterou sluneční světlo snadno proniká a osvětluje barevné ryby a korálové útesy dole. Zarezervujte si šnorchlovací turné s místním průvodcem, který se specializuje na prohlídky vhodné pro děti a uvidíte sami!

Více

Z

Lahaina bývala kdysi dávno hlavním městem Havajských ostrovů. Dnes tady žije přes 11 tisíc lidí a turistům zpříjemňují pobyt na ostrově desítky stylových restaurací, uměleckých galerií a obchůdků s rukodělnými výrobky.

Město patří do vybrané společnosti zanesené do amerického Národního registru historických míst. Udržují tu totiž stále ráz staré Havaje. V „nemilosrdném slunci“ najdete celou řadu starobylých staveb (například námořnický špitál), muzeí a galerií, demonstrujících život na ostrově.

Kaanapali je nejslavnější pláž v Lahaině i na celém Maui.

Velryby v nejvýznamnějším místě Maui stále hrají obrovskou roli. Lidé sem jezdí, protože poblíž zdejších břehů se nachází jedno z nejlepších míst na pozorování keporkaků na celém světě. Ideálně v zimních měsících. V Lahaině na Maui mají i největší a nejstarší banyán v Americe.Zdroj: bigstock.com

Historické jádro zabírá celkem 222 tisíc m². Jako klenot se v něm blyští zástavba Front street, ulice kopírující západní pobřeží severozápadního výběžku ostrova. Architektonické dějiny Havaje přímo u moře, k tomu ještě místní speciality v restauracích přímo v ulici. Málokterý návštěvník si Lahainu během návštěvy nezamiluje.

Více

JACHTA

Noční potápění (nebo šnorchl) s mantami

Potápění s rejnoky je zážitek, který je pro Velký ostrov jedinečný (na žádném z ostatních Havajských ostrovů se tento jev nevyskytuje). Stává se to pouze v noci (manty jsou nejaktivnější v noci, kdy je více planktonu, kterým se živí), ale není to sezónní, takže je můžete chytat po celý rok. 

Existují dvě hlavní místa, kde se manty v noci poflakují…

"Manta Village" v Keauhou Bay (poblíž Sheratonu) a "Manta Heaven" poblíž letiště.

Manta Heaven má více mant, ale je více přeplněné loděmi. Manta Village má statisticky méně mant, které se objevují každou noc, ale také méně lodí. Myslím, že se to všechno srovná. A tady je ta věc...manty jsou velmi společenské a zvědavé (a navíc jedí), takže v podstatě zůstávají v oblasti a celou dobu snášejí a krouží. Takže i když je tam jen JEDNA manta, budete ji vidět prakticky nepřetržitě. https://hulalandblog.com/things-to-do-kona-hawaii/

Noční šnorchlování s mantami je na Havaji povinností. Je to životní příležitost vidět zblízka krmení obřích mant a interakci s dalšími oceánskými tvory.

Více

Trek Mauna Kea

Samota, ticho, nekonečná láva mnoha tvarů a barev, to jsou nejsilnější dojmy z výstupu na nejmasivnější horu světa, Mauna Loa, měřící 10 165 m (ode dna oceánu). vůbec největší sopky světa - Mauna Loa (4 169 metrů nad hladinou moře), známé jako „Dlouhá hora“. Její základna v temně hlubinném mořském dně dosahuje průměru 120 km!

Více

Wailua river na kajaku

Wailua river na kajaku

Chcete-li řeku Wailua prozkoumat, neváhejte a půjčte si kajak. Samotná plavba na kajaku není příliš náročná.. Wailua River je pak nejpopulárnější splavná řeka na Kauai. ve vnitrozemí Kauai se nachází nejdeštivější místo světa. Její dvacet kilometrů dlouhý tok můžete buď prozkoumat na kajaku nebo při výletu lodí okolo pobřeží Na Pali, což je výlet, který vám vyrazí dech.

Více

JACHTA

Treky

středně náročný 6 km trek džunglí a údolím k vodopádům na východě Molokai.

Více

POTÁPĚNÍ

Potápění

ponory se konají v hloubce 5–25 metrů. Pro zkušené potápěče je samozřejmě možnost potápění ve větších hloubkách, případně v jeskyních, korálových tunelech, apod.

Potápění v Polynésii je velmi bezpečné díky příjemným teplotám vody, vysoké viditelnosti, slabému proudu a velice kvalitním místním instruktorům. 

Zdroj: https://www.deluxea.cz/polynesie/aktivity/

Více

LEMON SHARK TAHITI

Krmení žraloků a rejnoků

Ačkoli může znít nápad na krmení žraloků hrozivě, je to jeden z nejoblíbenějších zážitků v jižním Pacifiku. Během návštěvy moře na vás v mělké vodě čekají ladní rejnoci, kteří budou neustále kroužit kolem vašich nohou a skupinky přívětivých žraloků se nechají nakrmit přímo z rukou vašeho průvodce. 

žraloci v této oblasti nejsou agresivní jako v jiných částech světa, takže potápěči se mohou v klidu potápět a pozorovat tyto nádherné a zajímavé živočichy. 

Zdroj: https://www.deluxea.cz/polynesie/aktivity/

Zdroj: https://www.deluxea.cz/polynesie/aktivity/


Více

JACHTA

Treky

středně náročný 6 km trek džunglí a údolím k vodopádům na východě Molokai.

Více

TOP MĚSTA

KALAUPAPA

Honolulu

Toto hlavní a největší město souostroví se nachází na ostrově Oahu a nabízí mnoho turistických atrakcí. Honolulu bylo založeno v roce 1816 a dnes je domovem pro více než 350 000 obyvatel. Jedná se o moderní město s centrem s výškovými budovami a veškerým městským vybavením. Obdivovat zde můžete mj. Iolani Palace – jedinou královskou rezidenci na území USA, Bishop Museum či světoznámou pláž Waikiki. Nedaleko Honolulu pak najdete jeden z oblíbených turistických cílů Koko Crater Trail – pozůstatky trati z druhé světové války, kterou armáda postavila pro přepravu zásob a vojáků. Místo mělo mnoho funkcí, dokud nebylo nakonec předáno městu Honolulu a v roce 1966 se stalo regionálním parkem Koko Head. Na příkrém svahu musíte překonat více než 1000 schodů, cesta bývá často výzvou i pro ty s dokonalou fyzičkou.

Více

ŽELVÍ KAŃON

Oaho

Více

KALAUPAPA

Kana

poloostrov my.

Více

ŽELVÍ KAŃON

Big Island

Ty.

Více

JEZÍRKA

Milo

čého 

Více

JEZÍRKA

V

čého 

Více

MUZEA A GALERIE

KALAUPAPA

Iolani Palace, Oahu

jediná královská rezidence na území USA nabízí návštěvníkům prohlídky do svého nitra a vezme vás v čase zpět do druhé poloviny 19. století.

Více

ŽELVÍ KAŃON

Bishop Museum, Oahu

toto muzeum v Honolulu dokumentuje havajskou historii.

Více

VVVKALAUPAPA

Pearl Harbor

  • Pearl Harbor National Memorial, Oahu – největší přírodní přístav na Havaji a jediná námořní základna ve Spojených státech, která byla označena za národní historickou památku. Zde se dozvíte vše o účasti USA ve druhé světové válce a budete si moci projít expozice v Pacific Historic Parks, Battleship Missouri Memorial, USS Bowfin Submarine Museum & Park a Pacific Aviation Museum.

Více

ŽELVÍ KAŃON

Ž

Ty.

Více

JEZÍRKA

V

čého 

Více

JEZÍRKA

V

čého 

Více