Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

MADAGASKAR

MADAGASKAR LEMUR

Exotický ráj, nádherné pláže, azurové moře. Země baobabů a lemurů, ostrov s vůní květu ylang – ylang, pačuli, vanilky, kakaa nebo citrónové trávy, pestrý mix přírody a kultur. Odpočinout si můžete nejen na plážích s bělostným pískem, ale třeba ve stínu majestátných baobabů nebo při pozorování skalních měst a jezírek v pískovcových masivech. Poznejte úchvatné národní parky a rezervace chráněné Unesco. 
Dlouhá izolace ostrova způsobila, že se zde vyskytuje jedinečná endemická fauna i flóra. Lokalit s neporušenou přírodou ale stále ubývá.
Pestrý je i zdejší noční život. Po západu slunce tu ožívají desítky stylových restaurací, barů i nočních klubů. Punc nefalšované exotiky na vás dýchne i při setkání s přívětivými domorodci.
Abyste se vyhnuli dešťům, necestujte sem během měsíců leden, únor a březen.

S jedinečnou směsí endemických druhů volně žijících živočichů a rostlin v různých biotopech od lesů po útesy je Madagaskar skutečně jednou z oblastí s největší biodiverzitou na Zemi.


Les kamenných jehel

je 

Více

HL  MESTO ANTANANARIVA

Antananarivo

Hlavní a také největší město Antananarivo je tradiční centrum malgašské moci s bohatou historií, s barevnými domečky na horských svazích. Antananarivo je hlučná, přelidněná metropole plná chudoby i okázalého bohatství. Hlučné trhy i nepřehledná doprava vám připomene, že jste v Africe. Antananarivo nabízí jedinečný mix kultury, architektury a přírodních krás.

MADAGASKAR ylang ylang

Ostrov vůní

Více

cccMADAGASKAR ISALO

Národní park Isalo

vvv

Více

MADAGASKAR kultura

Místní kultura

Více

MADAGASKAR Nosy be.jpg

Nosy Be

Více

Anakao

vvv

Více

Více

Ifaty

vvv

Více

CCCMADAGASKAR Ambohimanga

Ambohimanga

vvv

Více

Tsinjoarivo Rova

Tsinjoarivo

Vícc

MADAGASKAR keporkak.jpg

Nosy Borah


Více

MADAGASKAR CHAMELEON

Deštné lesy Atsinanana

Více

zdroj

cccTsinjoarivo Rova

Tsinjoarivo Rova

vvv

Více

cccMADAGASKAR CIRQUE ROUGE MAHAJANGA

CIRQUE ROUGE

vvv

Více

CCCCMADAGASKAR LEDNACEK

LEDNACEK

vvv

Více

zdroj

cccMADAGASKAR

Alej baobabů

Majestátní a posvátné boababy patří k symbolům ostrova. Nenechte si ujít proslulou alej baobabů nedaleko Morondavy. Stromořadí asi pětadvaceti baobabů, které lemují část prašné cesty. Jsou téměř 30 metrů vysoké a ejichž stáří se odhaduje až na 800 let. Alej v pravém slova smyslu to ale není. Jde o poslední pozůstatky původních tropických lesů.

Více

ccc

Ostrov pirátů

CCCLEMUR

Příroda

vvv

Více

zdroj

MADAGASKAR PLAZE

Pláže

vvv

Více

cccHL  MESTO ANTANANARIVA

Antananarivo

Hlavní a také největší město Antananarivo je tradiční centrum malgašské moci s bohatou historií a je to nejčastější vstupní bod na Madagaskar. Antananarivo je hlučná, přelidněná metropole plná chudoby i okázalého bohatství s barevnými domečky rozesetými po horských svazích. Hlučné trhy i nepřehledná doprava vám připomene, že jste v Africe. Antananarivo nabízí jedinečný mix kultury, architektury a přírodních krás.

cccMADAGASKAR RAVENALA

Ravenala

Ravenala ozdobná je neobvyklá, velmi dekorativní endemická rostlina, která vytváří na štíhlém kmenu vějíř z listů, dosahující šířky až 8 metrů. Její květy opylují lemuři. Tento malgašský národní symbol si dalo do znaku mnoho společností, je i na bankovkánach a  státním znaku Madagaskaru.

zdroj

Tsinjoarivo