Prostor na začátku stránky:

Babí léto 2023

Zážitkové termální lázně

Termální lázně Maďarko nevítají pouze lidé se zdravotními problémy, ale i pro zdravého člověka může být pobyt v lázních prospěšný. I proto je ve většině termálních koupališť v Maďarsku možnost pobývat s celou rodinou včetně těch nejmenších, pro které jsou v jednotlivých komplexech připraveny zábavné programy a hry.

Körmend

Körmend

Léčivá termální voda, která vyvěrá z hloubky 1000 m. Tři bazény a velký lázeňský park. Masáže a wellness procedury.
Bazény s termální vodou s léčivými účinky. Lázně fungují celoročně.

Jedno z nejnovějších maďarských zábavních, wellness a rekreačních center přináší metody regenerace ze všech koutů světa. Finská sauna a Kneippova střídavá lázeň, turecké a římské lázně, bio a vířivé sauny.

Termální voda lázně je hydrokarbonátová s obsahem sodíku, draslíku a hořčíku. Děti i dospělí se mohou těšit na vnitřní a venkovní bazény, jeskynní bazén s high-tech skluzavkou, dětský bazén a venkovní umělé jezero a další zábavné aktivity, jako je lehká ranní gymnastika, vodní aerobik, šachy, kulečníkové stoly a ping pong.

Pro děti a dospělé jsou připraveny vnitřní a venkovní bazény, jeskynní bazén s high-tech skluzavkou, dětský bazén a venkovní umělé jezero. Kromě toho jsou v areálu různé možnosti zábavných aktivit, jako je lehké ranní cvičení, vodní aerobik, šachy, kulečník a stolní tenis, animační programy.

Resort disponuje vodní plochou o rozloze 1.800 m² a travnatou plochou o rozloze 45.000 m². Čistá termální voda vyvěrá z hloubky více než 1000 metrů.

vnitřní a venkovní bazény, dětské bazény, bazén se skluzavkou, jeskynní bazény, vířivky, saunový svět (finské, bio a parní sauny), turecké a římské lázně, masáže, procedury (léčebné, relaxační), fitness centrum, odpočinkové zóny, dětské hřiště.

Více

Esztergom

Ostřihom

Přímo v centru města Esztergom můžete navštívit jeden z nejnovějších a nejmodernějších zážitkových lázeňských komplexů v Maďarsku Aquapark Aquasziget Spa (v překladu Vodní ostrov). 10 vnitřních a venkovních bazénů, mezi kterými nechybí relaxační bazén s masážními tryskami, plavecký bazén, dětský či bazén s vlnobitím. V letní sezóně je v provozu také venkovní letní koupaliště s dětským hřištěm i hřištěm na plážový volejbal. Děti a milovníky adrenalinu zde nadchnou tobogany - ten nejdelší měří 60 m a je vybaven zvukovými a světelnými efekty. Pokud ale dáte spíše přednost odpočinku, zavítejte do wellness centra s orientální relaxační zónou a saunovým světem se 4 saunami. Nejoblíbenější z nich je „růžová sauna“ – jde o kombinaci sauny a parní lázně, kde budete odpočívat ve vůni éterických olejů.

Více

Gyor

Győr

 https://www.invia.cz/dovolena/madarsko/stredni-zadunaji/gyor/?aid=235082

Győr na severozápadě Maďarska patří mezi turisticky nejvyhledávanější destinace celé země. „Město řek“ ležící na soutoku Mošonského Dunaje, Ráby a Rábce láká na úchvatné barokní centrum, a především na Nově zrekonstruované termální lázně Rába Quelle.

Léčebné lázně a koupaliště, jedny z nejpopulárnějších a u českých klientů nesmírně oblíbené. Toto lázeňské město se středomořským podnebím leží v jihozápadním cípu země,

Győr je turistické město se vším všudy. Vedle řady hotelů stojí i jedny z největších maďarských termálů. Léčivá voda v Győru se využívá pro napravování kostí a kloubů. Lázně v roce 2018 prošly kompletní rekonstrukcí a jejich dominantou je dvoupatrový saunový svět, z něhož celé jedno patro tvoří venkovní zahrada s finskými a aroma saunami.

Více

Harkany

Dovolená Harkány

Lázeňské městečko Harkány leží v jižní části Maďarska v údolí obklopeném vinicemi a je bezesporu perlou mezi maďarskými lázněmi. Je vyhledávaným a oblíbeným místem pro stálost teplého a příjemného počasí, ale zejména pro složení místní unikátní termální léčivé vody s ysokým obsahem síry a karbonylsulfidu (v této formě se nachází pouze zde), které jsou velmi účinné při léčbě kožních problémů, nemocí zažívacího a pohybového ústrojí i neplodnosti. 

termální lázně pro všechny generace. Uzdravte se silou přírody! 

K areálu patří rozsáhlé plochy lázeňských parků.

Sirné lázně ve městě Harkány naleznete na samém jihu Maďarska

Zážitkový bazén, vodní park,  bazény propojené s venkovní pláží a bazénem, skluzavskový park. 

Dětský svět, která poskytuje skvělou zábavu i v chladných měsících rodinám s malými dětmi

V nádherném parku lázní o rozloze 13 ha jsou rekreantům k dispozici:

tři bazény na koupání, dva termální bazény, 50metrový plavecký bazén, sedm nových tobogánů a bazén pro děti.

Každý člen rodiny zde najde vhodnou zábavu.

Dnes celosvětově uznávané léčebné lázně ve městě Harkány byly objeveny v roce 1823. Zdejší léčebná voda vyvěrá o teplotě 62°C a jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu. Sirné termální prameny jsou tak bohaté na účinné léčivé látk

Více

Eger

Egerszalók

https://www.invia.cz/dovolena/madarsko/severni-madarsko/eger/?aid=235082

Lázně jsou považovány za jedny z nejhezčích lázní. První zmínky o termálních pramenech se datují již od roku 1488, původní lázně tu vystavěli Turci, 

Lázeňské historické město EGER leží uprostřed známé vinařské oblasti, výjimečné je místní egerské víno.
Lázně nabízí dva typy léčivé vody - první pramen o teplotě 28°C obsahuje radon, druhý o teplotě 47°C obsahuje síru. Lázeňský areál o rozloze 5 ha se nachází v parku nedaleko centra města. Areál má léčebnou a zážitkovou část, turecké lázně.

Více

Lenti

Lenti

https://www.invia.cz/dovolena/madarsko/zapadni-zadunaji/lenti/?aid=235082

V termálních lázních Lenti v jihozápadním Maďarsku na vás čeká nejen 5 krytých a 5 venkovních bazénů s mnoha skluzavkami, tobogány a jinými atrakcemi pro celou rodinu, ale také léčivá voda s obsahem hydrogenkarbonátu sodíku. Ta je vhodná pro léčbu onemocnění pohybového aparátu, páteře a kloubních potíží.

Park energie Svatého Jiří, který je na území lázní, činí termální lázně Lenti jedinečnými v Evropě. Energetické vyzařování na území termálních lázní byly objeveny v roce 2002, kde se následně vybudoval Energetický park Sv. Jiří. Je jedinečným místem evropského významu, křižovatkou pozitivních energetických linií. Kombinací pobytu na tomto místě s účinky léčivé vody jsou výsledky léčby i odpočinku intenzivněji.

 provozu také nové kryté zážitkové lázně, které nabízejí nezapomenutelné vodní radovánky pro všechny věkové kategorie - najdete zde zážitkový bazén se skluzavkami a majákem, dětský bazén, bazén s teplou vodou a masážními tryskami, vodním dělem a vířivou částí.

Speciální termální lázně najdete v městečku Lenti nedaleko od hranic Maďarska se Slovinskem. Areál lázní kombinuje léčebné účinky termální vody z místních pramenů a zemskou energie. Městem prochází Linie svatého Jiří a proto zde vytvořili Energetický park svatého Jiří. Ten odborníci na přírodní medicínu označují jako perfektní místo k načerpání energie a harmonizaci vnitřní síly.

Kromě parku, ve kterém se můžete procházet a čerpat energii i v županu a pantoflích, najdete v lázních Lenti pět bazénů s vodou o teplotě až 38 °C. Díky jedinečné kombinaci léčivé vody a zemské energie z lázní odjedete jako znovuzrození. Pouhých 80 kilometrů odsud se navíc nachází Balaton, který nabízí další turistické vyžití.

Více

Visegrád

Hotel Thermal Hotel Visegrád, Maďarsko Severní Maďarsko - 1 918 Kč (̶1̶ ̶9̶4̶5̶ Kč) Invia

Severní Maďarsko - Visegrád

Lázně Lepence čekají na své hosty moderními wellness službami a termálními lázněmi s léčivými účinky. Visegrádské lázně je možné navštívit každý den v roce.
Římsko-turecká atmosféra lázní Lepence, postavených na zalesněném svahu, nabízí širokou škálu wellness služeb a čeká na své hosty s kvalifikovanými odborníky. V lázních je 30-40 stupňové tepidárium, v suana parku je finská sauna a parní lázeň s ochlazovacím bazénkem, voňavá parní lázeň, tři aroma kabiny, ledová fontána, zážitkové sprchy, infračervená kabina a přírodní sauna.

Léčivá voda

Termální voda Visegrádu získala v roce 2002 kvalifikaci léčivé vody. Termální voda, která obsahuje vápník, hořčík a hydrogenuhličitan, stejně jako alkaloidy s nízkou koncentrací soli, je známá tím, že má stahující a protizánětlivé účinky.
Lázně Visegrád se rozkládají v okolí starobylého města Visegrád v ohybu řeky Dunaj. Visegrád byl ve 14. století povýšen na hlavní město a hrál důležitou roli v historii Maďarka i okolních zemí. Malebná krajina národního parku Dunaj-Ipel je směsí divočiny a romantické přírody, to vše nedaleko Budapešti a dalších významných měst jako je Ostřihom nebo Szentendre. Oblast je turisticky velmi atraktivní a skýtá množství jedinečných památek, které stojí za vidění. Maďarské termální lázně jsou proslulé a nabízí jedinečné léčivé účinky. Údolí Lepence láká k zotavení a odpočinku v lázních uprostřed lesa s termálními a plovacími bazény.

Více

Termální lázně Bük

?aid=235082

Jestli jsou lázně Bük oficiálně největšími maďarskými lázněmi, bohužel nevíme. Zato víme, že mají neuvěřitelných 34 bazénů, rozlohu 140 000 m² a plochu vody více než 5 000 m². To už je pořádný prostor k relaxaci, že? Nejvíce je tu léčebných a zážitkových bazénů, samozřejmostí je plavecký bazén, dětský bazén, dětské brouzdaliště, ale je tu také třeba bazén na podvodní cvičení. Na své si přijdou i milovníci skluzavek a tobogánů. Kdyby vám to nestačilo, zajděte si do saunového světa, kde je k dispozici osm saun a také tepidarium a ledová kabina.

ccc

Více

Nyíregyháza

Oblíbený lázeňský komplex Nyíregyháza, to je jezero, zážitkové lázně a aquapark v jednom. Můžete vyzkoušet divoké vodní peřeje, různé obří tobogány, saunový svět, Kneippův bazén a vířivky, zoo, skanzen a především termální jezero a areál termálních lázní s akvaparkem Sóstógyógyfürdő s několika sektory.

Návštěvníci tak mohou vystřídat koupání a relaxaci v 22 bazénech – léčebných s různě teplou vodou, i zábavních s různými vodními prvky, vlnobitím, skluzavkami a tobogany. Kolem venkovních bazénů je travnatá pláž a dětské atrakce.

Více

Pápa

Pápa

Více

L

?aid=235082

lázně a zážitkové koupele Lipót.

Více

S

?aid=235082

Jestli jso.

Více

 Vodní park Aquarius je nejnovější atrakcí Sóstógyógyfürdő. Jeho forma a multifunkční nabídka zabezpečuje odpočinek a uvolnění se více generacím společně.
Skládá se ze tří částí.Termální svět je oblíbeným odpočinkovým místem dospělých a starších. Regeneraci zajišťují termální bazény, vířivky, Kneip-bazény a sauny. Hosté si mohou vybrat z různých relaxačních kúr. Svět zážitků byl postaven zejména pro mládež kde je čeká bazén s umělými vlnami, vodními závěsem, jeskyně, raftovací chodba a různé obrovské skluzavky pro nejodvážnějších. Dětský svět s bazénem, skluzavkami, pohádkovým hradem, oddechové pokojem čeká nejmenších návštěvníků.

Bükfürdő

Bükfürdő Thermal & Spa je rájem pro milovníky koupání, jehož rozvoj se rozšířil nejen na lázeňský komplex, ale i na jeho bezprostřední okolí. V lázeňském městě s dlouholetou tradicí stále přibývá zeleně, dětských hřišť, moderních kempů a služby pro milovníky psů. Speciálně pro rodiny s dětmi je tu jedinečné zábavní centrum Funcity s moderními hrami a kinem, které zabaví i ty nejmenší.

Léčebné lázně

Voda v termálních lázních obsahuje rozpuštěné minerály, které mají blahodárný vliv na člověka. Své pooperační zákroky a zdravotní problémy sem jezdí léčit lidé ze států celé Evropy. Často budete překvapeni, jakou barvu a zápach jednotlivé koupele mají, je tudíž dobré číst informační tabulky u jednotlivých termálních bazénu, které vám napoví v čem se vůbec koupete a jaká je doporučená doba koupání. Ignorace těchto tabulek může vést k nevolnostem.

V každém koutu Maďarska má termální voda trochu jiné složení, a proto se jednotlivé lázně specializují na konkrétní typy zdravotních neduhů. Specialisté jako revmatologové, neurologové, dermatologové, kardiologové a další tu během let vyvinuli dokonalé léčebné systémy, které z termálních pramenů dělají doslova a do písmene živou vodu pro naše zdraví.

Guyla  Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí se dá s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, léčení poúrazových obtíží a pro léčení chronických gynekologických nemocí.

Nyíregyháza Termální lázně slouží především k léčbě pohybového ústrojí. Voda obsahuje vysoké koncentraci hydro-karbonát chloridu sodného, jód a bróm.

Mosonmagyárovár, profesionální lázně.  jejich termální pramen patří mezi pět nejúčinnějších v rámci celé Evropy. Zdejší jodová voda obsahuje opravdu velké množství rozpuštěných solí a díky tomu je právem považována za léčivou. Vhodná je tak k inhalaci, ale také při rehabilitaci po chronické bronchitidě či při onemocnění nosních dutin. Samozřejmě jsou zdejší prameny blahodárné také pro osoby léčící se s pohybovým ústrojím i svalovým a kloubním onemocněním, voda je dokonce vhodná k prevenci zubního kazu. Před jakoukoli zdravotní procedurou však rozhodně doporučujeme konzultaci s lékařem,

Gyor Voda se zde pyšní vysokým obsahem jodidu, díky čemuž bývá pobyt na tomto místě doporučován především pacientům se špatnými klouby a svaly, s gynekologickými obtížemi, či nemocemi spojenými se zažívacím ústrojím