Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

MADEIRA PO CELÝ ROK

MADEIRA

Portugalská Madeira je přezdívaná Ostrov věčného jara, Zelená perla Atlantiku, Ostrovní zahrada nebo také Havaj Atlantiku. Madeira je rozmanitý ostrov s nádhernou přírodou, příjemným podnebím, skvělou gastronomií a  turistickými atrakcemi. Madeira není úplně pro ty, kteří by chtěli odpočívat na pláži. Nachází se zde jen několik malých kamenitých pláží, pro milovníky plážového lenošení je ideálním místem nedaleký ostrov Porto Santo.
Občasný vítr a průměrná teplota kolem 25°C je však ideální na cestování a poznávání - příjemné klima a spousta zeleně po celý rok jsou sázkou na jistotu. Teplota tu ani v zimním období většinou neklesá pod 18°C, a proto sem můžete zamířit kdykoli během roku, přestože k zimnímu období patří i více srážek a větrné počasí. Nevynechejte ani pozorování několika druhů delfínů, velryb i mořských želv, golf, nádherné zahrady, potápěčská centra nebo atrakce pro děti.

FUNCHAL

FUNCHAL

Hlavní město Madeiry Funchal je moderní město s historickým centrem, je domovem mnoha krásných zahrad a parků včetně tropické zahrady Monte Palace. Romantika i rušný noční život s širokou škálou turistických atrakcí. Vykoupat se můžete i na přírodních plážích s jemnějšími oblázky přímo ve Funchalu.

Více

PRO RODINY A DĚTI

PRO RODINY A DĚTI

Oceán je sice chladnější, ale je zde i nedaleký ostrov Porto Santo. Jemný zlatý písek, aquaparky, botanické zahrady, hotelové i přírodní bazény, lanovka, jízda v proutěných sáňkách, výlety za delfíny. Je toho dost, aby se děti nenudily. Může vám to zde připomínat atmosféru filmů Cesta do pravěku, Piráti z Karibiku nebo Hobit.

Více

POZNÁVÁNÍ NA MADEIŘE

POZNÁVÁNÍ

Vystoupejte na Pico do Arieiro a prohlédněte si Madeiru z výšky, poznejte Madeiru jako ráj vinařů nebo se vydejte na okruh Madeirou. Hotely v horách ocení zejména aktivní turisté. Levády jsou vyhlášené cestičky podél vodních kanálů, které tady před stovkami let vybudovali otroci prvních kolonistů. Navštivte Údolí jeptišek.

Více

Užijte si golfovou dovolenou na Madeiře. Na ostrově vás čeká celá řada exkluzivních golfových resortů, vyšperkovaných parádními výhledy na Atlantik. S výhledem na zátoku Machico leží golfový klub Santo da Serra,  27jamkové golfové hřiště v jedné z nejkrásnějších míst, jaké může příroda nabídnout.

Více

LÁZNĚ A WELLNESS

LÁZNĚ A WELLNESS

Lázeňské služby jsou často poskytovány samotnými hotely a zejména ve Funchalu je mnoho masážních a lázeňských center od tradičních léčebných procedur až po holistické pobyty a různé terapie, antistresová léčba je založená na jedinečných vlastnostech mořského prostředí.

Více

KOUPÁNÍ NA MADEIŘE

Pláže Madeiry nelákají kilometry jemného písku. Oceán i přístup k vodě může být poněkud divočejší, jsou zde spíše malé kamenité pláže nebo hotelové bazény. Pro milovníky plážového lenošení je ideálním místem nedaleký ostrov Porto Santo s jemným zlatým pískem.

Více

NEJLEPŠÍ LOKALITY NA MADEIŘE

CALHETA

CALHETA

Příjemné místo pro strávení klidné dovolené v krásné přírodě. Má  uměle vybudovanou téměř kilometr dlouhou písečnou pláž, která je vhodná i pro malé děti. Calheta nabízí turistické stezky v přírodě, kulturní nebo historické památky, několik výtečných restaurací s tradičními pokrmy nebo lodní výlety za velrybami a delfíny.

Více

SANTANA

SANTANA

Typickým znakem Santany je více než sto doškových trojúhelníkových domků s pohádkovou atmosférou. Trojúhelníkový tvar a došková střecha Casas de Santana, která vystupuje jako jedna z nejznámějších památek souostroví, je jedinečným historickým dědictvím. Do některých domečků se dá i nahlédnout.

Více

PAUL DO MAR

PAUL DO MAR

Rybářská vesnička s nedotčenou přírodou a staletými tradicemi je jako stvořená pro pohodovou dovolenou. Běžecký zážitek „Od Jardima k Paulovi“ nabízí velké výškové rozdíly a technické nároky a je považován za velmi obtížný. Díky silným a velkým vlnám je toto stále žádanější místo ideální pro zkušené surfaře. 

Více

DELFINI MACHICO

MACHICO

v srdci široké zátoky na východním okraji Madeiry je krásné rybářské městečko rozdělené na dvě části – historické centrum a starou rybářskou čtvrť. Temperamentní letovisko s písečnou pláží a rozsáhlou turistickou infrastrukturou, nejstarší kostel na ostrově. Vydejte se pozorovat kytovce v Machicu a objevujte bohatství těchto teplých vod.

Více

CANICO

CANICO

Klidnější městečko, známá lokalita a vyhlášená rezidenční čtvrť kousek od Funchalu se spoustou vil a hotelů. Najdete zde potápěčská centra, turistické stezky kolem levád, oblázkové pláže a strmé útesy, aquapark i golfová hřiště. Pokud vyhledáváte noční život, je lepší zvolit Canico jako výchozí klidný bod do hlavního města Funchal.

Více

POUZE PRO DOSPĚLÉ

Adult only hotely patří do kategorie ubytování, kde vás nepřekvapí žádné dětské diskotéky, animační programy nebo atrakce. Vstup sem totiž mají povoleny osoby od 16, případně až od 18 let.
Pokud chcete strávit dovolenou jen ve dvou, jsou tyto hotely určené právě vám. Užijte si dovolenou bez dětí.

Více