Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

Ostrov, kde je jaro v plném proudu po celý rok vás doslova obejme náručí plnou voňavých květin. Květy jsou tu rozesety po celém ostrově v takovém množství, že se vám z barevné nádhery možná podlomí kolena. Rozeklané hory, zelené kaňony, solná jezírka s možností koupání, divoké útesy nebo třetihorní pralesy, to je jen malý výčet toho, co zdejší příroda kromě pestré květeny nabízí. Pokud prahnete po odpočinku, dejte si sklenku místního vína madeira, uvelebte se na některé z rozmanitých pláží a vychutnejte si paprsky slunce odrážející se od hladiny Atlantického oceánu.

Malta celý rok

Your text begins here. Click to start typing. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

Tab 1 title

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam.

Tab 2 title

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam.

10 důvodů k návštěvě Malty

Malta často figuruje na seznamu vysněných destinací. Čím se odlišuje od ostatních a proč je to perfektní ostrov pro vaši dovolenou?

Parádní počasí

Počasí na Maltě je jedním z hlavních důvodů, proč ostrov navštěvuje velké množství turistů a nejen v létě! Zimy jsou tu mírné, s relativně vysokými teplotami. Chcete-li uniknout temným podzimním a zimním měsícům doma, vydejte se na Maltu! 

Malta nadchne nejen milovníky záhad

1. Příjemní obyvatelé

Obyvatelé Malty jsou známí svou pohostinností, vstřícností a velkorysostí. Mnozí vám ochotně podají pomocnou ruku a budou se snažit ze všech sil, aby se turisté cítili na jejich ostrově jako doma. Tento charakterový rys je hluboce zakořeněný v maltské kultuře.

Všichni mluví anglicky

Angličtina je druhým oficiálním jazykem Malty, což odstraňuje jazykovou bariéru. Malta bývala součástí britského impéria (přibližně 160 let, roku 1964 pak získala nezávislost), které formovalo zemi i její obyvatele. Maltština je nicméně stále primárním jazykem, jímž mluví většina obyvatelstva.

3. Zajímavá místa k vidění

Malta má řadu atraktivních míst, která stojí za to vidět. Můžete navštívit hned několik fascinujících muzeí, které vypráví její bohatou historii. Oblíbené jsou také jednodenní výlety kombinující např. návštěvu Mdiny a chrámu Tarxien. Prozkoumat Maltu můžete pohodlně v pronajatém autě, nebo veřejnou dopravou.

4. Dobrý výběr hotelů 

Nejvyšší koncentrace rekreačních středisek a hotelů je v okolí měst St. Julian's, Buġibba / Qawra a  Sliema podél severního pobřeží Malty. Ubytování v  St. Julian's lze doporučit, pokud si užíváte noční vyjížďky a celkově vyhledáváte rušný noční život. Pobyt na tomto místě naopak není příliš vhodný pro páry a rodiny preferující klid. Pro ně jsou mnohem lepší místa jako Mellieħa a St. Paul's Bay.

Krásné pláže

Na Maltě vás čeká uvolněný plážový život, po kterém jste vždy toužili. Nejlepší pláže se táhnou podél severního a západního pobřeží ostrova. Největší a nejpozoruhodnější z nich je Mellieha Bay, dále Golden Bay a Ghajn Tuffieha. Pokud však hledáte klidnější a menší pláže s krásným okolím, možná i trochu skryté, poptejte se místních obyvatel.  

7. Celoroční prázdninový cíl

Na rozdíl od řady jiných středomořských destinací nabízí dovolená na Maltě spoustu možností vyžití i mimo hlavní sezónu. Venkovní aktivity, jako je cyklistika či pěší turistika, jsou tu populární v průběhu celého roku. A když budete chtít odpočívat, můžete vyrazit třeba za kulturou.

Pulzující nožní život

Party people budou Maltu milovat. V noci to tam pořádně žije! Také proto tu často vystupují hvězdy mezinárodní klubové scény, jako např. Tiësto, Paul van Dyk, Ferry Corsten a Carl Cox. Místní open-air kluby mají neopakovatelnou atmosféru, to zkrátka musíte zažít! 

8. Malta nezná nudu

Na Maltě opravdu není snadné se nudit. Můžete si tady totiž vychutnat nespočet sportovních a dalších rekreačních aktivit, včetně turistiky, cykloturistiky, horolezectví, potápění, paraglidingu a windsurfingu. Většina hotelů má vnitřní bazény, tělocvičny a  tenisové kurty.

9. Mír a klid na ostrově Gozo

Maltská republika zahrnuje také sesterský ostrov Gozo, takový poklidný maltský venkov. A také ideální lokalita pro rodiny a seniory, kteří dávají přednost poklidné dovolené s krásnými plážemi a výhledy na krajinu. Mezi oblíbené atrakce patří prehistorický chrám Ggantija nebo jeskyně Calypso.