Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

Dovolená u moře se psem? Ano, od toho jsou psí pláže…

https://www.invia.cz/blog/dovolena-se-ctyrnohym-partakem/

Dovolená se čtyřnohým parťákem.

Známé rčení praví, že pes je nejlepší přítel člověka. Pokud i vy máte doma chlupatého parťáka, bez kterého si nedokážete představit svou dovolenou, rozhodně čtěte dál. Existují destinace, které jsou pro čtyřnohé krasavce jako dělané a ani vy nebudete muset slevit ze svých nároků na sluncem zalitou pohodu.

Je váš čtyřnohý miláček členem rodiny bez kterého byste si dovolenou řádně neužili? Nač ho nechávat doma, když jsou tu hotely, které myslí i na milovníky zvířat a vás i vašeho pejska s radostí ubytují.

Při výběru destinace bystě měli volit zejména lokality mimo masovou turistiku a nejlépe v přírodě. Léto u moře se psem raději vynechte, žádný pes není milovníkem žhnoucího slunce a rozpálených pláží. Pobyty na pobřeží si dopřejte na jaře a zkraje podzimu, kdy je klima příznivější. V létě vsaďte na lesy a hory.

. Najít kvalitní zájezdy se psem na poslední chvíli se rovná šanci na výhru v loterii. Vybírejte včas i s ohledem na dobu pro případné řešení potřebných dokladů a dokumentů. Zvažte pečlivě i způsob dopravy, abyste svého mazlíčka i sebe zbytečně netrápili.

psí pláže

https://ukocouradoma.cz/dovolena-more-se-psem/

Pryč jsou doby, kdy byly pláže vyhrazené pouze pro relax lidí. Stále jsou sice hlavní plážové lokality pro vstup zvířecích mazlíčků omezené, ovšem situace se rapidně mění. Stačí se přesunout na okraj. Tam se zpravidla nacházejí pláže určené pro všechny, včetně zvířat.

Záleží na konkrétní destinaci. Některé státy psy nevítají s otevřenou náručí a legislativně omezují cestování se psem různými restrikcemi a přímými zákazy, naopak se najdou i státy k psům maximálně vstřícné. Příkladem je Itálie, která je také průkopníkem tzv. psích pláží. Psí pláže nabízí mnohem více než klasické pláže, které „jen“ povolují vstup se psem. Italové připravili pro psy stejný komfort jako pro jejich páníčky…

Psí pláž Pluto – Psí pláže v Itálii – Psí pláže v Chorvatsku a jinde –Moře nebo hory?

Itálie: Psí pláž Pluto v Bibione

Je-li některá destinace „jako stvořená“ pro dovolenou se psem, je to severní Jadran. V Itálii má dokonce platit heslo: „čím více na sever, tím raději mají psy“. Italské jaderské pobřeží je z Česka stejně blízko jako Chorvatsko, k dispozici jsou tu kilometry písčitých pláží pro báječnou dovolenou lidí i zvířat. Ta nejoblíbenější letoviska Čechů jsou: Bibione, Lignano, Caoerle nebo Lodo di Jeselo. Právě přímořské letovisko Bibione-Lido dei Pini v provincii Benátky nabízí na osmi kilometrech pláží i jednu z nejoblíbenějších psích pláží vůbec. Nese název Pluto, Italové ji nazývají přesně La spiaggia di Pluto.

Psí pláž Pluto má 1,5 kilometru a nachází se kousek od části Bibione Spiaggia. Plutova pláž je přístupná od června do září.

Bibione - La spiaggia di pluto
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cAujBwcspQQ" title="Bibione - La spiaggia di pluto" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Video: Bibione – La spiaggia di pluto (Youtube)

Psí pláž Pluto má volnou část, ale také speciální placenou část s plážovým servisem pro psy. Takový servis spočívá ve vlastním lehátku pro psa nebo v misce s čerstvou vodou. K dispozici je i slunečník nebo iglú pro příjemný stín. Osvěžení nabízí psí sprchy nebo psí zmrzlina. Chybět nemohou hygienické sáčky na psí exkrementy nebo třeba vodítka. Na zdraví psů tu dohlíží veterinární služba. Pro psy a jejich majitele připravují Italové také různé animační programy, mají zabavit, ale slouží i také jako praktický výcvik psa. Na psí pláži Pluto můžete provozovat i psí sporty, například agility, nebo se se svým mazlíčkem zúčastnit psí soutěže krásy.

PUPPY'S FIRST BEACH DAY! Border Collie Dog
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5Atxb1YgGxU" title="PUPPY&#39;S FIRST BEACH DAY! Border Collie Dog" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Video: Beach Day (Youtube)

Moře nebo hory?

Přestože psí pláže fungují převážně v sezóně, český pes cestu na jih uvítá spíše zjara nebo na podzim. Nevadí mu ani tak množství lidí, moře a pláž si pes většinou užívá, ale špatně snáší vysoké teploty. Klasická dovolená u moře, relax na pláži pod rozžhaveným sluncem není pro klasického českého psa zrovna ideální. Navíc to znamená složité cestování se psem na jih v těch největších parnech. Pokud si dovolenou u moře chcete dopřát, možná by bylo lepší nechat psa doma, příp. v některém psím hotelu.

Psí hotely jsou dnes dostupné po celém Česku, všude se o psi postarají s náležitou péčí, někde navíc i i s nejrůznějšími pečujícími službami nebo výcvikem.

V létě vám se psem bude lépe na horách a v lesích, které skýtají i v horkých dnech příjemné klima a snesitelné teploty. Pokud by si měl vybírat pes, vydal by se jistě do přírody. Tipy na výlety se psem za krásami české přírody připravujeme v dalších článcích… Výběr cílové destinace je vždy na majiteli psa, který ho zná nejlépe. Právě cíl také předurčuje to, zdacestování se psem bude v pohodě.

Pro pohodu na cestách se vyplatí také náležitá příprava. Vedle pasu psa, resp. platného očkovacího průkazu nezapomeňte sbalit také psí potřeby (vodítko, náhubek, oblíbenou hračku, pelíšek) a především krmivo. Nespoléhejte na to, že se dá krmivo všude koupit. A neexperimentujte. Pes by měl mít i mimo domov k dispozici stravu, na kterou je zvyklý.

Madeira

hotely pestana?

https://www.madeiralastminute.cz/se-psem_dovolena/

Více

Mazlici hory

ČESkÁ REPUBLIKA

Netroufáte si s pejskem cestovat do zahraničí? I v Česku jsou krásná místa, kde si dovolenou se psem užijete na 100 %. Ať už se vypravíte do Beskyd, Jeseníků, Krkonoš, na Šumavu, do Krušných, Orlických či Jizerských hor nebo dáte přednost Českému Švýcarsku, Českému ráji či rybníkům v jižních Čechách, vždy najdete dostatek možností, kam se se svým čtyřnohým společníkem podívat.

vvvv

Více

U moře se psem

SLOVENSKO

Zahraničí na dosah ruky slibuje dovolená s pejskem na Slovensku. Největším lákadlem jsou Tatry, ne všechny stezky jsou však pro psy vhodné, a to ani tehdy, jsou-li zvyklí na dlouhé túry. Na většině území je povinností mít psa na vodítku, někde i s náhubkem. Aktuální informace najdete na webových stránkách Tatranského národního parku.

Pokud se raději držíte v nižších polohách a hledáte, kam se psem na SlovenskU


Více

Chorvatsko

Chorvatsko

Také Chorvatsko je připravené na pejskaře a psy samotné. Hlavní pláže jsou sice psům nepřístupné, ovšem ty ostatní jsou určené i pro psy. Speciální psí pláže, například Monty’s dog beach & bar v Crikevnici v oblasti Kvarner nebo psí pláž na Rabu, nabízejí i lehátka pro psy, stany a sprchy pro psy, psí hřiště nebo speciální psí občerstvení, kde nechybí ani psí zmrzlina. Instrie nabízí také pláž pro psy Veruda v letovisku Pula, dále koupání pro psy na ostrovech Krk, Cres nebo Lošinj. Pozadu není ani Dalmácie (ostrov Vis, Pag, Brač, Hvar, Split, Dubrovník, Trogir aj.)

Oblíbená prázdninová lokace je také mekkou všech pejskařů. Není problém tu najít ubytování, kde s radostí přivítají vás i vašeho parťáka. Ale pozor, většina pláží v této zemi je psům zapovězena, existují tu však místa, kde je vyloženě žádoucí přibalit s sebou i vašeho chlupatého miláčka. Snad nejznámější pláž pro psy je Podvorska v Crikvenici, která obdržela několik ocenění. Na pláži je dokonce bar, kde psím mazlíčkům můžete objednat psí zmrzlinu, chipsy nebo psí pivo.

Psí pláže v Chorvatsku

I psi si v Chorvatsku přijdou na své. Koupání v moři je psům povoleno všude kromě hlavních turistických pláží, není-li vyznačeno jinak. V létě doporučujeme návštěvu pláže spíše v ranních a večerních hodinách, přece jen se mohou najít turisté, kterým přítomnost psů nemusí být příjemná. Navíc jistě i váš pes ocení menší množství lidí a příjemnější teploty.

Co nadchne vás i vašeho chlupáče, jsou chorvatské psí pláže. Na pobřeží je jich celá řada. Každá nabízí trochu něco jiného od speciálních sprch pro psy po stany poskytující pejskům stín. Pláže jako Monty's dog beach & bar Crikevnici v oblasti Kvarner a na Rabu dovedly nabídku služeb pro psy k dokonalosti, a tak tu psi mají svá lehátka, hřiště i speciální menu včetně psí zmrzliny.

Další psí pláže v Chorvatsku se nacházejí například v Opatiji, Poreči, Rovinji a Umagu na poloostrově Istria, na ostrově Krk Bašce, Krku, Punatu nebo Njivicích. Dalmácie vítá své čtyřnohé návštěvníky ve Splitu, Vrsi a na ostrovech Mljet, Murter a Vis. V těchto lokalitách najdete i široký výběr ubytování, kde jsou psi přijímáni s otevřenou náručí.

Pokud si budete chtít zpestřit dovolenou výletem k chorvatským jezerům, mějte pejska při sobě. Až na výjimky je v jezerech psům koupání zakázáno.

Destinace, která je pro psy nejvřelejší je rozhodně ostrov Krka u městečka Rovinj a Rijeka.

Dovolená v Chorvatsku

Více

Italie

Itálie

Není to jen Pluto aneb Psí pláže v Itálii

Psí pláže se dají najít po celé Itálii, například pláže letoviska Lignano Sabbiadoro v provincii Udine. Celých 8 kilometrů dlouhá Doggy Beach není sice tak komfortní jako Pluto, zato je tu více klidu. I na této pláži najdete psí lehátka, slunečníky nebo sprchy, dokonce i psí bazén. I tady je veterinární služba, prostor pro agility nebo obchod s psími potřebami. Podobné služby nabízí psům a jejich chovatelům i psí pláž Duke Beach Lignano Rivirea, poblíž Pino Mare.

Také v Caorle mají hned několik psích pláží. Zatímco v Bau Beach Caorle spaggia je psům dovoleno téměř vše včetně koupání v moři, pláž Alga Marina E Margherita v Caorle Porto Santa Margherita je sice psům otevřená, ale koupat se zde nemohou.

Cani in spiaggia alla Bau Beach di Caorle
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/c3aeZdhI0zM" title="Cani in spiaggia alla Bau Beach di Caorle" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Video: Bau Beach di Caorle (Youtube)

Na psí pláži Bau Bau Beach v letovisku Lido di Jesolo zase koupání psů v moři řídí personál. Do vody pouští vždy jen několik psů. I tato pláž (za vstupné) nabízí slunečník, křesílko, lehátko pro psa, také psí misku nebo psí sprchy. Nachází se zde i agility park. Ani v parku, ani na pláži se však pes nesmí pohybovat volně bez dozoru. Povinný je také čip nebo tetování, vodítko a náhubek minimálně u chovatele, obojek proti blechám nebo aplikovaný přípravek proti vnějším parazitům. Majitel psa musí na požádání předložit očkovací průkaz s vakcinací proti vzteklině, ale také psince, leptospiróze a parvoviróze. Psí pláž Lido di Jesolo je otevřená od května do září, denně od 8 do 19 hodin.

Bau Bau Beach= Lido di Jesolo
<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/IdJ_fgJLpO0" title="Bau Bau Beach= Lido di Jesolo" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

Video: Bau Bau Beach Lido di Jesolo (Youtube) 

Horkokrevní Italové mají rádi psí společnost. Poznáte to podle toho, že mnohá letoviska zřídila pláže přímo pro pejsky a disponují nadstandartním vybavením pro veškerý komfort vašeho chlupatého přítele. Chybu neuděláte, pokud se vydáte třeba na největší psí pláž Pluto do Bibione. Váš pejsek bude mít vlastní lehátko, misku s vodou a k dispozici pohotovostní veterinární službu v případě jakýchkoliv nesnází.

Skvělé podmínky pro dovolenou se psem v severní Itálii jsou i mimo pobřeží u jezera Lago di Garda. Tam je sice do vody psům vstup zakázán, na druhou stranu jsou zde vynikající možnosti výletů do přírody.

https://www.invia.cz/hledej/?s_term=caorle&btn_submit=1

Zájezdy do Itálie

Slovinsko

Slovinsko

Lidé tu jsou přívětiví a pejsky mají rádi. S chlupáčem se můžete ubytovat v celé řadě hotelů, dát si s ním oběd v restauraci a cestovat hromadnou dopravou. Země oplývá nádhernou přírodou, takže ať už se vydáte na trek do hor, či za koupáním k moři, váš parťák bude vítaný. Obecně platí, že kde není koupání psů zakázáno, tam je dovoleno. Vydejte se například na divokou pláž na špičce mysu Debeli Rtič poblíž letoviska Ankaran, kromě radovánek v mořských vlnách, si tu za dobrého počasí užijete i výhled na nejvyšší horu Slovinska Triglav.

ANKARAN https://www.invia.cz/hledej/?search_guide%5Bs_term_autocomplete%5D=Ankaran

Zájezdy do Slovinska

Více

Domácí mazlíčci vítáni

Rakousko

Pokud nelpíte na moři, zvažte cestu k sousedům. Rakousko je perfektní zemí pro dovolenou se psem. Nabízí překrásnou alpskou přírodu, nepřeberně možností k výletům a procházkám a co se týče ubytování se psem velmi solidní nabídku apartmánů, penzionů i hotelů, kde se vy i váš mazlíček budete cítit jako doma. Mnohé ubytovací kapacity mají pro pejsky připravené pelíšky, misky na vodu, krmení a psí ručníky. Psi také běžně smí do restaurací. Některé hotely poskytují i službu hlídání a venčení.

Rakousko je pro pejskaře lákavá destinace zejména nabídkou ubytování s veškerým zázemím. Například Hotel Bärnsteinhof nabízí pokoj s psími pelíšky, psími ručníky a nezbytnými pytlíky na venčení. Pro příznivce kempování rozhodně roporučujeme Camp MondSeeLand, kde jsou dokonce psi povoleni zcela zdarma. Hotel Aloisia v Mariapfarr v Salcburku je dokonce členem asociace Hotelů pro zvířata

Rakousko je celoroční destinace a vypravit se sem můžete prakticky kdykoliv. V zimě do proslulých lyžařských středisek na zimní dovolenou na horách, po zbytek roku k jezerům. Doporučujeme zejména oblast Korutan, Štýrsko, Salcbursko, Tyrolsko, ale i Vídeň a její okolí.

Více


ŠPANĚLSKO

Speciální pláže pro psy se dají najít i ve Španělsku, například pláž La Rubina na Costa Brava u Girony, první pet-friendly pláž ve Španělsku. Ty nejhezčí španělské psí pláže reprezentuje Playa de la Platjola v Katalánsku nebo Playa de Camposto v Andalusii.

Zájezdy do Itálie

ČERNÁ HORA

Balkánská země vřele přivítá vás i vašeho čtyřnohého kamaráda. Platí zde podobná pravidla jako v Chorvatsku a je dobré si předem zjistit, kterou pláž si můžete užít ve zvířecí společnosti. Pet friendly místa najdete hlavně v Herceg Novi, Budva, Tivat a Kotor.

Dovolená v Černé hoře

Více

Domácí mazlíčci vítánI

R

sociace Hotelů pro zvířata

. Mno

Více

DOMACI ZVIRATA POVOLENA

Řecko

Vyrazte Autem do Řecka, autem to není žádný problém!. V Řecku se můžete se psem koupat na všech plážích, kde to není výslovně zakázáno. Takové pláže musejí být označené. Vždy buďte ohleduplní ke všem ostatním na pláži a po svém psovi uklízejte. 

Více

Slovensko

L

Zahraničí na dosah ruky slibuje dovolená s pejskem na Slovensku. Největším lákadlem jsou Tatry, ne všechny stezky jsou však pro psy vhodné, a to ani tehdy, jsou-li zvyklí na dlouhé túry. Na většině území je povinností mít psa na vodítku, někde i s náhubkem. Aktuální informace najdete na webových stránkách Tatranského národního parku.

Pokud se raději držíte v nižších polohách a hledáte, kam se psem na Slovensko, doporučujeme Slovenský ráj, oblast Liptova nebo lázeňské město Piešťany.

Více

DOMACI ZVIRATA POVOLENA

P

ccccccc

Více

Š

vy

L

Více

C

vvvv

Více