Prostor na začátku stránky:

Léto 2023

už sám název ostrova Zanzibar evokuje prvotřídní dovolenkovou pohodu, bílé pláže a tyrkysové mořeAfrický klenot kterou omývá Indický oceán

Zanzibar je tropický ostrov v Indickém oceánu, kde je opravdu radost strávit dovolenou. Pro své malebné pobřeží a pohodovou atmosféru si od nadšených hostů dokonce vysloužil přezdívku malý ráj na zemi. Leží co by kamenem dohodil od Tanzánie, na východním pobřeží Afriky, a nabízí nepřeberné množství aktivit a dalších lákadel. 

Umí nabídnout mnohem více.Destinace je domovem mnoha vzácných zvířat i rostlin, pod hladinou vyhřátých vod oceánu se skrývá svět plný korálů a pestrobarevných rybek, desítky kilometrů pobřeží jsou pokryty pískem tak jemným, že připomíná mouku.

Nejznámější poklady
Co je však pro Zanzibar naprosto typické je všudypřítomná vůně koření, které v podstatě nelze uniknout. Exotický ostrov je plný plantáží a políček, kde se pěstuje vanilka, pepř, skořice, muškátový oříšek, kari, kardamon nebo hřebíček, i zdejší kuchyně je kořením přímo napěchovaná.

Obyvatelé Zanzibaru jsou zpravidla neuvěřitelně milí lidé žijící prostým stylem života, ve kterém není prostor na to, aby se cokoliv zbytečně vyhazovalo.Zanzibarské souostroví má opravdu čím zaujmout. Od bělostných písečných pláží, přes šnorchlování u korálů až po sportovní i turistické vyžití, každý si zde nalezne to své. Ochutnejte místní specifickou kuchyni, která je směsí afrických a arabských vlivů. Nebo navštivte okolní malé ostrůvky. Na Zanzibaru může být každý den jiný.

Hotely na Zanzibaru

Zanzibar je oblíbenou turistickou destinací. Dlouhodobě patří u nás k nejprodávanějším. Zanzibar nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních resortů po jednoduché bungalovy. Většina hotelů nabízí skvělou úroveň služeb a drží si vysoká hodnocení.

ZANZIBAR A TANTANIE DOVOLENA.CZ  <a href="https://dovolena.cz/trip-listing?length=1-55&price=1-1000000&tripType=80&transport=35-36-37&destination=5094&board=-1&hotelCategory=-1&adult=2&airport=40-45-41-61-42-43-48-47&date=31.08.2023-09.12.2023&transfer=1&ckFilter=1-0&cid=22805">Zanzibar a Tazanie</a>
    

Nejlepší lokality NA ZANZIBARU

KIWENGWA

Kiwengwa

https://www.invia.cz/dovolena/zanzibar/kiwengwa/?aid=235082

Další malebnou zanzibarskou pláží je Kiwengwa s bílým pískem. Silný odliv představuje skvělou příležitost pro dobrodružný průzkum mořského dna, kde najdete nejrůznější mušle, hvězdice i ježky – na ty si dejte pozor. užijete si tu také dlouhé romantické procházky..

Na severovýchodním pobřeží Zanzibaru jsou jedny z nejlepších pláží na ostrově. Pláž Kiwengwa je jednou z nich. Právě na této pláži se nachází některé z nejmódnějších hotelů na ostrově.

Pláž Kiwengwa je dlouhá čistá bílý písek zdá se, že to bude pokračovat navždy. Kiwengwa je fantastická pláž pro ty, kteří chtějí relaxovat v ráji daleko od rušného města Zanzibar.

Nejoblíbenějším hotelem na této pláži je Kiwengwa plážový resort, ale můžete si vybrat i jiné možnosti ubytování.

Více

UROA

UROA

https://www.invia.cz/dovolena/zanzibar/uroa/?aid=235082

Uroa je pláž doslova jako z katalogu – s jemným světlým pískem a palmami. Moře je krásně čisté a sběratelé mušlí si tu budou připadat jako v ráji.

Více

pwani mchanganiI

Pwani Mchangani

https://www.invia.cz/dovolena/zanzibar/pwani-mchangani/?aid=235082

Krásná pláž Pwani Mchangani je známá ideálními podmínkami pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity v moři neskutečně bohatém na korály. Působí jako pravý ráj a na východním pobřeží patří určitě mezi nejlepší. Je tu mnohem méně řas než jinde a i méně ruchu. Chcete si užít klid a pohodu? Pak není co řešit.

Více

Nungwi

Nungwi

https://www.invia.cz/dovolena/zanzibar/nungwi/?aid=235082

Nungwi je zřejmě nejkrásnější pláží Zanzibaru, s dokonale modrým mořem a jemným bílým pískem. Nádherné moře v Nungwi. Hosté si mohou v Nungwi užívat slunečných pláží s průzračným mořem a bílým pískem.

Nungwi na ostrově Zanzibar je Nádherná lokalita na samém severu ostrova, krásné letovisko, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky. Je ideálním místem pro dovolenou v klidném prostředí.

Nungwi má vlastně dvě části, jednu rušnější s mnoha hotely a druhou klidnější, relativně prázdnou a bez hluku. Ta je útočištěm pro turisty, kteří hledají soukromí.

Kromě dnů zalitých sluncem prolnutých šploucháním vln, si tu užijete také kouzelné večery a čarokrásné západy slunce. Dopřejte si také příjemné posezení ve zdejších malých restauracích a barech. 

 Nungwi má také úžasné restaurace a bary, kde si můžete vychutnat oblíbené zanzibarské speciality.

Ta pravá exotika. Místní obchůdky s ovocem a zeleninou hýří mnoha barvami a chutěmi lokálních produktů. Kromě toho se můžete těšit na aktivity, jako je šnorchlování, potápění (nejlépe u ostrůvku Mnemba), pozorování želv, návštěva národního parku Kichwele nebo prohlídky místních vesnic.

Ať už hledáte odpočinek na pláži nebo dobrodružství na moři, Nungwi je dokonalým místem pro dovolenou.

Více

Pingwe

PINGWE

https://www.invia.cz/dovolena/zanzibar/pingwe/?aid=235082

Na východním pobřeží ostrova se nachází Pingwe, jedno z nejhezčích zanzibarských letovisek. Několik km dlouhá a až 40 m široká pláž ve stínu kokosových palem láká k lenošení na bělostném písku u blankytného moře. Je perfektní pro surfování, potápění nebo jízdu na vodních lyžích. Vaše děti se tady mohou celé hodiny brouzdat a hrát si. Specialitou Pingwe je restaurant The Rock, postavený na osamoceném skalisku trčícím z vody cca 30 m od břehu. Během odlivu se k němu dá dostat suchou nohou.

Více

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Nejkrásnější pláže Zanzibaru

Bílé písky, zářivé křišťálové vody a vždy slunečné počasí. Najděte, která pláž je ta vaše.

Nungwi

Matemwe

Matemwe na severovýchodním pobřeží Zanzibaru nabízí úžasný výhled na Indický oceán a láká k dlouhým procházkám. Zaujme pěknou čistou vodou a klidným prostředím, kde bývá jen málo turistů. Je odtud snadný přístup k nejkrásnějším útesům na ostrově a v okolí se nalézá spousta dobrých restaurací.

Kendwa

Nádhernou, širokou a dlouhou pláž s hebkým světlým pískem omývá průzračné moře s podmanivým tyrkysovým odstínem. Je ideální pro provozování plážových her a sportů. Občerstvení poskytnou restaurace plné místních delikates. Za úplňku na pláži Kendwa můžete rozvlnit své boky na zdejší vyhlášené party.

Kendwa a Nungwi jsou nejoblíbenějšími plážemi na Zanzibaru. Leží na severu a na rozdíl od zbytku ostrova se tu tolik neprojevuje příliv a odliv. Osvěžení v moři si tedy můžete dopřát kdykoliv.

Co je na Zanzibaru k vidění?

Stone town

Stone Town Zanzibar

Zanzibar city - hlavní město, též nazývané Stone town s mnoha koloniálními stavbami a úzkými uličkami. Hodné obdivu je i hlavní město Stone Town, zapsané na seznamu UNESCO, které je plné spletitých uliček, architektonických památek a usměvavých obyvatel.

Prison Island

Ostrov, na kterém leží ruiny vězení z dob otrokářství. 

ento korálový ostrůvek se nachází 5 km od pobřeží Zanzibaru na dohled z hlavního města Stonetown. Byl nejdříve používán jako vězení pro vzbouřené otroky v 60.letech 19.století. V roce 1890 se stal protektorátem Britů. Generál Mathews koupil ostrov od arabských vlastníků a chtěl zde udělat centrální vězení Zanzibaru, i když zde bylo postaveno 18 cel, nikdy nebyly použity.

V současné době zde žijí želvy obrovské, vážící až 200 kilogramů a staré až 150 let, které sem byly přivezeny ze Seychel v roce 1919 a od té doby se hojně rozmnožují. Želvy můžete krmit špenátem a volně se mezi nimi pohybovat. Ostrov je v soukromém vlastnictví a za vstup na něj se platí poplatek. Za malý peníz vás na něj ochotně odveze kterýkoli místní rybář, a dokonce na vás počká, když si budete chtít u ostrova zašnorchlovat.

Mnemba

Atol privátního ostrůvku deseti bungalovů jediného resortu na tomto korálovém ostrově,

Menší ostrov s úžasnými korály, ideální pro šnorchlování

Soukromý tropický ostrov s exkluzivními službami pro ideální relaxaci

Zdroj: https://www.deluxea.cz/zanzibar/hotel-beyond-mnemba-island/

Les Jozani

guareza

Impozantní domov mnoha endemických tvorů, jako například antilopa suni a a guaréza červená. Výlety zde jsou často zakončeny úžasným plaváním s delfíny.

Mnarani

kareta

Záchranná stanice Mnarani je nevládní organizace založená v roce 1993. Vznikla za účelem zachování mořských želv na ostrově Zanzibar. Hawksbill želvy byly tradičně loveny kolem Zanzibaru pro jejich atraktivní skořápky, a zelené želvy pro jejich maso. Jejich dovoz, vývoz, zabití nebo obtěžování je nelegální. Skupinové aktivity stanice jsou především záchrana želv a jejich hnízd, zachování životního prostředí, plážové úklidy a hlídky. Nyní je zde zaměstnáno více než 20 místních vesničanů. Kareta pravá je kriticky ohrožená mořská želva.

Kizimkazi

Jižní pláž Kizimkazi je oblíbená pro výlety za delfíny. Milovníci kultury mohou poblíž navštívit mešitu Dimbani z roku 1107 n. l., která je nejstarší ve východní Africe.  Kizimkazi má spolu s plážemi Mtendeni a Mkunguni nejsilnější příliv a odliv na Zanzibaru. Nablízku najdete celou řadu restaurací a barů.