Léto klepe na dveře

Využijte akce a slevy od desítek CK. Co třeba dovolená u moře, na horách, eurovíkend nebo wellness pobyt?

 

Nabídka týdne

Odlet tento měsíc

OPEN-JAW

ODLETY Z EVROPY

Letecké společnosti


Emirates je letecká společnost Spojených arabských emirátů, vlastněná emirátem Dubaj. Byla založená v roce 1985. Jejím domovským letištěm je mezinárodní letiště v Dubaji, v roce 2016 to byla největší letecká společnost podle počtu pasažérů.
KLM je národním leteckým přepravcem Nizozemska a patří mezi nejstarší společnosti světa. Umístění v Top 20 nebezpečnějších leteckých společností světa.
LOT Polskie Linie Lotnicze LOT, v doslovném překladu Polské aerolinky LOT, jsou polská národní letecká společnost. Společnost byla založena roku 1926 po sloučení ostatních polských leteckých společností. Od roku 2003 je členem aliance leteckých dopravců Star Alliance, létá do více než 60 destinací po celém světě.
Qatar Airways jsou státní aerolinky Kataru se sídlem v Dauhá, byly založeny 20. listopadu 1993 pro služby katarské královské rodiny. V žebříčku 100 nejlepších leteckých společností na světě pro rok 2022 zaujímá první místo.
Ryanair je irský nízkonákladový letecký dopravce se sídlem v Dublinu, patří mezi nejspolehlivější letecké společnosti, co se týče času odletů a příletů.
Wizz Air patří mezi nejmladší a největší nízkonákladové letecké společnosti operujících v Evropě. Vznikla v roce 2004. Podle pořadí hodnocení leteckých společností Airlineratings je společnost Wizz Air nejlepší evropská nízkonákladová letecká společnost roku 2020.
Turkish Airlines je národní letecká společnost Turecka a patří mezi nejlepší aerolinky světa. Založeno 20. května 1933. V žebříčku 100 nejlepších leteckých společností na světě pro rok 2022 zaujímá deváté místo.
British Airways je největší britská letecká_společnost, byla založena 31. března 1924 pod názvem Imperial Airways. Řadí se do skupiny leteckých společností International Airlines Group, což je 3. největší letecká společnost v Evropě. Společnost British Airways byla založena na letišti Londýn–Heathrow, které je jejím hlavním působištěm. V roce 2019 se British Airways staly aerolinkami roku.
Lufthansa je německý národní letecký dopravce. Název vychází ze spojení německých slov Luft a hansa. Je největší německo leteckou společností a jednou z největších korporací v letecké dopravě na světě. Umístění v Top 20 nebezpečnějších leteckých společností světa.
Icelandair je hlavní islandská letecká společnost se sídlem v Reykjavíku a hlavní základnou na Letišti Keflavík. Je součástí Icelandair Group a byla založena v roce 1937. Icelandair nabízí výborné spojení do amerických destinací.
Air France je francouzská letecká společnost založená v roce 1933 v Paříži. V soutěži Skytrax World Airline Awards 2021 byla vyhlášena nejlepší leteckou společností v Evropě, západní Evropě a Francii. Stala se tak desátou nejlepší leteckou společnost na světě a jedinou evropskou leteckou společností v první desítce soutěže.
Austrian airlines AG je rakouská národní letecká společnost. Společnost byla založena v roce 1957. První let aerolinky vzlétl o rok později z Vídně přes Zurich doLondýna. V roce 2000 se staly členem Star Alliance a ve stejný rok se sloučily s Lauda Air. Společnost se začala soustřeďovat na východní část, ze které těží nejvíce prostupujících pasažérů. Některé linky Lauda Air byly provozovány Austrian až do roku 2006.