OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hlavní strana » MADEIRA

KVĚTINOVÝ OSTROV MADEIRA

Madeira je souhrnný název pro portugalské souostroví ležící asi 600 kilometrů od pobřeží Afriky v Atlantském oceánu. Souostroví je tvořeno ostrovy Madeira, Porto Santo, Ilhas Desertas a Ilhas Selvagens. Pouze první dva jmenované jsou trvale obydlené. Madeira je ostrov v Atlantském oceánu asi devět set kilometrů na jihozápad od Portugalska. Leží přibližně na stejné rovnoběžce jako Florida, od které ji ovšem dělí dalších šest tisíc kilometrů vodní hladiny. Díky svým příznivým klimatickým podmínkám je přezdívaná „ostrovem květů“ nebo také „ostrovem věčného jara“.
Všechny informace máte k dispozici. Zadejte požadované údaje a prohlédněte si kalkulaci ceny, přehled obsazenosti, podmínky pronájmu, technické vybavení, vnitřní vybavení a dodatečné služby. Pokud Vám nabídka vyhovuje, pošlete požadavek na rezervaci.

Všechny nabídky hotelů, apartmánů, aparthotelů a penzionů zde ...

Doporučujeme hotely na Madeiře:

Choupana Hills Resort & Spa

Hotel Choupana HillsJeden z nejluxusnějších hotelů na ostrově v nádherné zahradě s neopakovatelnou atmosférou je citlivě zasazen do okolní přírody. Přímo hotelovým komplexem protéká leváda. Doporučujeme pro romantickou a klidnou dovolenou se špičkovými službami. Hotelová restaurace patří mezi nejvyhlášenější na Madeiře. Toto 5hvězdičkové letovisko se nachází na jednom z kopců ve Funchalu a nabízí ubytování v klimatizovaných pokojích s balkonem.

 Palheiro Village Funchal 

Palheiro VillagePalheiro Village se nachází uprostřed madeirských kopců a nabízí luxusní vily a apartmány s panoramatickým výhledem na Atlantský oceán. Součástí objektu je golfové hřiště a lázně. Tento hotel si právě 
Součástí vil jsou balkony skýtající výhledy na Funchal i na oceán a v některých případech také soukromé bazény. Hosté mohou vybírat z široké nabídky stravovacích zařízení včetně gurmánské restaurace, zahradních čajoven a klubové verandy. V okolí najdete řadu restaurací a supermarket. Nabídka Palheiro Spa zahrnuje kosmetická ošetření, speciální terapie a kryté i venkovní bazény. Hosté se mohou těšit také na botanické zahrady a využít služby hlídání dětí nebo bezplatného Wi-Fi dostupného v business centru. Na vyžádání může hotel Palheiro Village zprostředkovat transfery z 20 km vzdáleného letiště Madeira. 

Quinta Da Penha De França

Quinta Da Penha De FrançaTento půvabný penzion v tropické zahradě na ostrově Madeira nabízí krásný výhled na moře a 2 venkovní bazény s mořskou vodou, z nichž jeden je vyhřívaný.  Všechny společné a soukromé prostory jsou nekuřácké, Bezdrátové internetové připojení je dostupné vespolečných prostorách zdarma.  Pokojové balkony nabízejí výhledy na malebné zahrady nebo na Atlantický oceán. Všechny pokoje jsou vybaveny telefonem, minibarem, trezorem, kabelovou TV a fénem. Hosté mohou relaxovat při masážích v lázních Quinta da Penha De Franca

Další nabídka - 180 hotelů vyhledaných v destinaci Madeira zde...

Časové pásmo

Stejně jako u nás mají na Madeiře zimní a letní čas. Spadají ovšem do časového pásma stejného jako je v Británii. Pro nás to znamená, že je na Madeiře o hodinu méně. Čas se mění vždy poslední neděli v měsíci březnu a říjnu podobně jako u nás.

Počasí na Madeiře

Říká se, že na Madeiře je věčně jaro. Počasí je zde ovlivňováno větrem vanoucím od Atlantiku, teplým Golfským proudem, ale i vysokými horami, na jejichž vrcholcích se shlukují mraky.
V zimě sem přijíždějí turisté ze severu, většinou Angličané. Tehdy tady bývá větrno, deštivo, přesto však vcelku teplo.
Madeirské počasí je nevyzpytatelné. Zažijete tu velké podnební změny, vybavte se na ně. Fotky jsou ze zimy.
V létě je na Madeiře teplo, vlhko a většinou bezmračné počasí. Typické počasí během dne je jasné ráno a odpoledne se zatahující mraky, které sestupují z hor.
Pokud vás lákají sluneční paprsky vpíjející se do vašeho těla celý dlouhý den, na Madeiru nejezděte. Pro ostatní z vás, kteří máte rádi jaro, nebo brzké léto, bude zdejší počasí skutečně příjemné.

Teplota vzduchu na Madeiře

Svátky a festivaly a Madeiře

na Madeiře se slaví skoro všechno. Většinou jde o taneční průvod v lesklých barevných kostýmech s peřím. Během roku se na Madeiře pořádají 4 hlavní festivaly:
- únorový karneval, kdy funchalskými ulicemi prochází dlouhý průvod tanečníků za zvuků samby. Pokud nejste zmlsaní z Ria, nebo Tenerife, určitě vám vyrazí dech.
- dubnový květinový festival s alegorickými vozy zdobenými květinami. Při této příležitosti se pořádá také dětský průvod, ze kterého každé dítě přinese květinu do otvorů ve "Zdi nadějí". Také se koná výstava vítězných aranžmá květin.
- zářijové festivaly vína s ochutnávkami přímo z tradičních vaků z kozí kůže, ve kterých se dříve víno převáželo a skladovalo.
- Silvestr jako okázalá oslava konce roku. Hodinu před půlnocí se v domech i na lodích rozsvítí všechna světla a otevřou všechny dveře a okna. Po půlnoci se koná velkolepý ohňostroj.

Turistické atrakce na Madeiře

Jednou z největších turistických atrakcí Madeiry je třetihorní prales Laurissilva, který díky unikátnímu klima přežil poslední dobu ledovou. ejkrásnější místa jako město, kde maloval sám Winston Churchill, stojí zde replika lodi Kryštofa Kolumba - „Camara de Lobos“. Dále pojedete přes „Cabo Girão“ – nejvyšším mořským útesem světa. Také se zastavíte v „Ribeira Brava“. Odtud začnete stoupat do středu Madeiry přes čtyři různá vegetační pásma (nachází se zde část původního pralesa a rostlinstvo skupiny „Lauri Silva“) do oblasti „Encumeada“, kde je v jednom místě vidět jižní i severní pobřeží Madeiry. Přes nejplošší část ostrova „Paul da Serra“, kolem nejznámější Levady „Rabaçal“ se dostanete do známého „Porto Moniz“, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů. Zde ochutnáte kulinářskou specialitu typickou pro Madeiru a přes vodopád „Seixal“ dojedete do „São Vicente“, který je poslední zastávkou výletu a následně Vás cesta zavede zpět do hotelu.

Koupání na Madeiře

Madeira je ostrov ke koukání a ne ke koupání. I když je na ostrově poměrně teplo, voda Atlantského oceánu je studená a pláže vhodné ke koupání najdete na skalnatém pobřeží jen stěží. Nejlépe připravené na koupání chtivé turisty je hlavní město Madeiry, Funchal. Tady najdete uměle vytvořené písečné pláže, stejně jako nevelký akvapark, kde se mohou vaše děti zabavit. Pokud si se Vám během dovolené přece jenom zasteskne po rozlehlých písečných plážích, vydejte se na výlet na ostrůvek Porto Santo. Ten se na rozdíl od Madeiry může pochlubit písečným pobřežím. Pravidelně sem jezdí výletní lodě a ty movitější si dokonce mohou zaplatit cestu malým letadlem. Hotely na ostatních místech Madeiry se spoléhají především na hotelové bazény. Do vod oceánu se většinou dostanete po žebřících zapuštěných ve skále, ty se však při nepřízni počasí vytahují a oceánská voda je tak nedostupná. Hotely na Madeiře se vyznačují vysokým stupněm kvality služeb, čemuž však odpovídá i vyšší cena. Všechny služby a věci na ostrově jsou pak samozřejmě dražší než v pevninské Evropě.
Jestliže však milujete dlouhé procházky a horské výšlapy, budete z Madeiry uchvácení. Celý ostrov je prošpikován spoustou turistických stezek a vnitrozemí ostrova je opravdu rozmanité. Narazíte zde na strmé kopce, jejichž vrcholky jsou zahaleny v mlze, stejně jako na údolí zalitá sluncem, kde se pěstují citrusy a zdejší vynikající víno. Zvláštností ostrova Madeira jsou pak tzv. levadas. Jedná se o uměle vybudovaný závlahový systém, kterým je protkán celý ostrov. Tyto kanály mají často podobu žlabu vytesaného do skály, kterým neustále proudí životodárná voda do zemědělských oblastí. Právě turistické trasy kolem levadas jsou mezi turisty nejoblíbenější. Jen těžko totiž můžete ztratit správný směr, stačí se stále držet podél vody. Informace o nejkrásnějších levadas dostanete na recepci hotelu, popřípadě si můžete vyzvednout turistické mapy ostrova v informačním centru ve Funchalu.

Jazyky na Madeiře

Kromě portugalštiny si s vámi obyvatelé Madeiry rádi pohovoří světovými jazyky, především angličtinou, ale někdy i němčinou, nebo francouzštinou.  Portugalština je zde úřední jazyk, protože Madeira patří pod Portugalsko.

Měna a platy na Madeiře

Protože je Portugalsko a tedy i Madeira již nějakou dobu součástí Evropské unie, platí se tu jednoduše v  Eurech. Setkáte se s mincemi v hodnotě 1 a 2 EUR a drobnými centy, jako i s bankovkami od 5 do 500 EUR. Nejvýhodnější způsob jak vybírat peníze přímo na Madeiře je přes kreditní karty a bankomaty. Směnárny na ostrově fungují, ale české peníze na euro Vám smění pouze centrální Funchalské bance Portugalia a to ještě za nevýhodný poplatek. 

Letiště na Madeiře, kde se přistává na mostě

Madeira je malý ostrov vzdálený asi 580 km západně od pobřeží Maroka patřící Portugalsku. Ostrov zásobují velké letouny a i zkušení piloti se zapotí na jen 1,5 kilometrů dlouhé ranveji.
Přistávací dráhu na Madeiře prodloužili pomocí speciálního mostu, který je dlouhý 900 metrů a široký 180 metrů. Na 200 sloupech unese i těžká letadla. V roce 2004 byla stavba oceněna za estetickou a zároveň citlivě zasazenou konstrukci do krajiny.

Touláček.com

Pojeďte s námi na dovolenou!


Rezervujte teď, plaťte během pobytu!
Zrušení rezervace ZDARMA u většiny pokojů

Madeira

nádherný květinový ostrov
Nabídka více než 180 hotelů vyhledaných v destinaci Madeira zde...

Kontakt

250794806

Oblíbené odkazy

  Světová velkoměsta

Londýn Velká Británie hotelů Londýn
1.099 možností ubytování
Paříž Paříž
1.576 možností ubytování »
Milán Itálie hotelů Milán
435 možností ubytování »
Barcelona Španělsko hotelů Barcelona
1.002 možností ubytování »
Budapest Maďarsko hotelů Budapešť
540 možností ubytování »
Řím Itálie hotelů Řím
1.762 možností ubytování »
New York New York
406 možností ubytování »
Vídeň Vídeň
536 možností ubytování »
Peking Peking
472 možností ubytování »
Las Vegas Las Vegas
169 možností ubytování »

Montreal Montreal
194 možností ubytování »
Amsterdam Amsterdam
620 možností ubytování »
Luxembourg

Luxembourg
63 možností ubytování » Nejčastěji hledáte

Německo
od CZK 443
Česká republika
od CZK 290
Všechny nabídky Velká Británie
Rakousko
od CZK 618
Itálie
od CZK 353
Francie
od CZK 442
Velká Británie
od CZK 552
Všechny nabídky Velká Británie 
Slovensko
od CZK 366
Všechny nabídky na Slovensku 
Maďarsko
od CZK 303
 
USA USA
od CZK 296
 
Španělsko
od CZK 158
 
Spojené arabské emiráty Arabské Emiráty
od CZK 543 »
 
Nový Zéland
od CZK 548 »
Zobrazit všechny nabídky  Všechny nabídky

Bali - Indonesie Bali  - Indonesie Všechny nabídky Bali
Thajsko Thajsko Všechny nabídky Thajsko
Maledivy Maledivy Všechny nabídky Maledivy
Vanuatu Vanuatu Všechny nabídky Vanuatu
Isla Margarita Isla Margarita Všechny nabídky Isla Margarita
Kena Keňa Všechny nabídky Keňa
Vietnam Vietnam Všechny nabídkyVietnam
Srí Lanka (Cejlon) Srí Lanka (Cejlon) Všechny nabídky Srí Lanka
Venezuela Venezuela Všechny nabídky Venezuela
Všechny nabídky Filipíny Filipíny Všechny nabídky Filipíny
Dominikánská republika Dominikánská r. Všechny nabídky Dominikánská republika
Jamajka Jamajka Všechny nabídky Jamajka
ZANZIBAR Zanzibar Všechny nabídky Zanzibar
Kapverdské ostrovy Kapverdy Všechny nabídky Kapverdy
Mexiko Mexiko Všechny nabídky Mexiko
Madagaskar Madagaskar Všechny nabídky Madagaskar
Zobrazit všechny nabídky   Všechny nabídky